سه شنبه, تیر ۲۵, ۱۳۹۸

این دختر ۷ سال از عمرش را در تابوت بوده است (عکس)

این دختر بی گناه 7 سال از زندگیش را در تابوت بوده. پنهان کردن دختر زیبای آمریکایی به مدت هفت سال در تابوت، داستان عجیب...

گفتگوی کری و لاوروف درباره سردار سلیمانی

بین الملل > دیپلماسی - واحد مرکزی خبر نوشت:

جان کربی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: جان کری وزیر امورخارجه آمریکا در تماس تلفنی با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه مراتب نگرانی خود را درباره سفر قاسم سلیمانی از فرماندهان سپاه به مسکو ابراز داشت.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از پایگاه اینترنتی سی .اسپن، جان کربی در یک نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید: آیا شما نگرانی خود را درباره سفر قاسم سلیمانی به مسکو با ایرانی ها هم مطرح کرده اید،گفت: وزیر خارجه این موضوع را با روس ها مطرح کرده است و من بیش از این نمی توانم سخنان دیگری بیان کنم. جدا از این موضوع جان کری وزیر خارجه خواهان حرکت به طرف راه حلی سیاسی برای سوریه است و خواهان بحث درباره این موضوع با مقامات روسیه است. او همچنین هفته گذشته با مقامات عربستان سعودی در دوحه درباره این موضوع صحبت کرده است. همه معتقدند که راه حلی سیاسی برای موضوع سوریه موضوعی بسیار ضروری است و مطمئنا مذاکراتی سه جانبه بین این سه کشور برای بررسی گزینه ها ادامه پیدا خواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری که پرسید: او (قاسم سلیمانی) فردی نبوده که از طرف سازمان های بین المللی تحت تعقیب باشد و او تنها تحت تحریم قرار داشته است،آیا این موضوع را تایید می کنید،گفت:اگر این سفر صورت گرفته باشد این به منزله نقض تحریم های سازمان ملل است و این مایه نگرانی جدی است.
وی در پاسخ به این سوال خبرنگار که آیا او(سلیمانی) در فهرست بازداشت اینترپل قرار ندارد،گفت:من یک کارشناس امور قضایی نیستم و این بایستی به منزله نقض تحریمهای سازمان ملل باشد.

کربی در پاسخ به این سوال خبرنگار که پرسید: او یکی از حامیان کشتن سربازان آمریکایی در عراق بوده است و مشاوره لازم را دراین رابطه به جیش مهدی در عراق داده است و آنها را فرماندهی کرده است، گفت: او هنوز یکی از فرماندهان سپاه پاسداران است و ما بارها و از سالها پیش درباره تهدیداتی که این نیرو دارد و مشارکت آنها در فعالیت های خشونت بار مختلف اعلام کرده ایم. من پرونده ای در اختیار ندارم که در آن نشان دهد که ژنرال قاسم سلیمانی در چه فعالیت های مشارکت داشته یا نداشته است.او یکی از فرماندهان سپاه پاسداران است و ما می توانیم تحریمها را بر ضد سپاه پاسداران و فرماندهان آن از جمله ژنرال سلیمانی حفظ کنیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار که پرسید: تصور برخی این است که سفر سلیمانی به مسکو در جهت تضعیف و زیر سوال بردن توافق اتمی است،آیا اینگونه است،گفت:من در جایگاهی نیستم که این سفر را تایید کنم اما اگر این سفر انجام شده باشد این نقض است و این مایه نگرانی است.تا زمانی که علت و انگیزه این سفر مشخص نشود من نمی توانم درباره این موضوع صحبت کنم.

کربی در پاسخ به این سوال خبرنگار که پرسید: آیا اینکه جان کری مراتب نگرانی خود را به لاوروف درباره سفر سلیمانی اعلام کرده است نمی تواند تاییدی بر این سفر باشد،گفت:او مطمئنا گزارشهای مربوط به این سفر را مشاهده کرده است و نگرانی خود را درباره این گزارشها اعلام کرده است.

کربی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید: وزیر خارجه در مصاحبه با رویترز گفت که منتقدان توافق اتمی واقعا طرح ب (جایگزین) ندارند و واقعا هیچ طرح ب را پیشنهاد نکرده اند، راه حل قابل قبول برای مشکل ما که جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای است، پیشنهاد نکردند،آیا وی در این رابطه به همکاران پیشین خود در کنگره تماس داشته است،گفت:اول اینکه وزیر خارجه به شایستگی های این توافق اطمینان زیادی دارد.او درباره این موضوع در نیویورک در این مصاحبه به شفافیت صحبت کرده است.

او خواهان آن است که این توافق بر اساس شایستگی های آن به خوبی مورد از بررسی قرار گیرد و اگر شما به حقایق آن توجه کرده باشید و آنرا به دقت مطالعه کرده باشید این توافق از دستیابی ایران به قابلیت تسلیحاتی اتمی جلوگیری می کند و منطقه و ما را امن تر میکند و در خدمت ما و هم پیمانانمان است.تمامی بحث ها بر سر شایستگی های این توافق است.او همین هفته و پیشتر اعلام کرده است که اگر این توافق بر اساس شایستگی های آن بررسی شود آنگاه باید در کنگره به تصویب برسد.او اعلام کرده است که مطمئن است که این امر روی خواهد داد و او تایید کنگره را در رابطه با آن خواهد گرفت.ما به تماس های خود با اعضای کنگره تا ماه سپتامبر ادامه خواهیم داد.

وی افزود:با توجه به مخالفت ها و حمایت هایی که شده است،وزیر خارجه مطمئن است که این توافق تایید لازم را از کنگره خواهد گرفت.او همچنان به تماس های تلفنی خود ادامه خواهد داد.او همچنان به سوالات پاسخ خواهد داد او همچنان به رایزنی خود با اعضای کنگره ادامه خواهد داد تا نگرانیهایی را ممکن است باقیمانده باشند، رفع کنند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به این سوال خبرنگار که پرسید:بر اساس برخی گزارشها داعش (گروه تکفیری صهیونیستی) از تسلیحات شیمیایی بر ضد کردها در نزدیکی اربیل استفاده کرده است،گفت:من این گزارشها را ندیده ام.

جان کربی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید:ژنرال اودیرنو اعلام کرده است که تقسیم عراق تنها راه حل برای پایان دادن به بحران این کشور است، زیرا آشتی شیعیان و سنی ها در عراق روز به روز سخت تر می شود و آینده عراق مثل گذشته آن نخواهد بود،گفت:من نمی توانم درباره نظرات شخصی این ژنرال صحبت بکنم.ارزیابی من از سخنان وی این است که اکنون نیازی به این موضوع مشاهده نمی شود.اما نظر ما از طرف وزارت خارجه این است که مطمئنا این موضوع سیاست و نظر ما درباره عراق نیست. ما همچنان از دولت عراق در بغداد و نخست وزیر عبادی حمایت می کنیم و به او در مقابله با چالشهایی که با آنها روبرو است،کمک خواهیم کرد.دولت وی دولت مستقل عراق است.

وی افزود:ما از اقدامات و رهبری نخست وزیر عبادی حمایت می کنیم.او در ایجاد تغییرات در دولتش موفق عمل کرده است تا این دولت جامع تر و پاسخگوتر و نماینده تمامی مردم این کشور باشد.تا مادامی که وی به اقداماتش در این دوره انتقال ادامه دهد از وی حمایت می کنیم.

وی درباره اوضاع اوکراین گفت: جان کری وزیر خارجه امروز صبح با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه تماس تلفنی داشت و در این تماس مراتب نگرانی عمیق خود را درباره حملات شدید جدایی طلبان به شرق اوکراین اعلام داشت. وی همچنین در این تماس تلفنی خواهان اجرایی شدن کامل تعهدات موجود در معاهده مینسک شد.آنها همچنین درباره سوریه با هم گفتگو کردند و خواهان تلاش برای یافتن راه حلی سیاسی برای این مناقشه شدند. وزیر خارجه همچنین نگرانی خود را درباره سفر قاسم سلیمانی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مسکو ابراز داشت.وی همچنین نگرانی خود را درباره تصویب قانونی که فعالیت سازمان های غیردولتی را در روسیه محدود می کند ابراز داشت.

وی درباره انفجار اخیر در شهر تیانجین در چین گفت:ما مراتب تسلیت خود را به قربانیان انفجار تیانجین اعلام می کنیم.

5252

سخنرانی ونه گات در مراسم فارغ التحصیلی دانشگاه MIT:

اگر میخواستم برای آینده ی شما فقط یك نصیحت بكنم، مالیدن كرم ضدّ آفتاب را توصیه میكردم !!! آثار مفید و دراز مدّتِ كرم ضدّ آفتاب، توسط...

شنبه ۸ دی | قیمت خرید دلار در بانک‌ها

به گزارش تسنیم، بعد از شتاب ریزش قیمت‌ها در بازار ارز و افزایش مراجعه مردم به مراکز خرید و فروش ارز برای فروش ارزهای...

ابتدایی ترین اصول بورس

کی از ابتدایی ترین اصول بورس داشتن سبد سهام هست و داشتن سبد هم اصولی دارد. برای مثال برای سرمایه های زیر توصیه می کنم...

سرکرده داعش در فلوجه کشته شد

بین الملل > خاورمیانه - ایرنا نوشت: در نخستین روز عملیات آزاد سازی فلوجه یکی از سرکرده های گروه تروریستی داعش کشته شد.

گروه رسانه جنگ عراق در نخستین روز عملیات آزادسازی این شهر از کشته شدن أبو عامر الانصاری از سرکرده های گروه تروریستی داعش در شهر فلوجه و 40 داعشی دیگر خبر داد.
به نوشته پایگاه خبری عراقی (السومریه نیوز)، این منبع افزود: نیروهای وابسته به فرماندهی عملیات بغداد «حجی حمزه» والی گروه تروریستی داعش در شهر فلوجه و 40 داعشی در منطقه «البوشجل» در غرب این شهر را کشتند.

براساس این گزارش، در این عملیات أبو عامر الانصاری از سرکرده های گروه تروریستی داعش به هلاکت رسید.

همچنین نیروهای عراقی شش تک تیرانداز این گروه تروریستی در ورودی شرقی شهر فلوجه کشتند.

'شاکر جودت' فرماندهی پلیس اتحادیه نیز گزارش داد که در نخستین ساعات آغاز عملیات آزادسازی شهر فلوجه نیروهای پلیس یک تک تیرانداز و دو عامل انتحاری را کشته و سه خودروی بمب گذاری شده را در ورودی شرقی شهر فلوجه منهدم کردند.
نیروهای عراقی امروز (دوشنبه) دو منطقه 'الحراریات' و روستای 'اللیفیه' را در شمال شرق فلوجه آزاد ساختند .
این نیروها همچنین منطقه 'الدوایه' را در شمال شهرستان الکرمه در استان الانبار آزاد کردند.

عملیات آزادسازی فلوجه از امروز به دستور حیدر العبادی نخست وزیر عراق آغاز شده است.
شهر فلوجه در 69 کیلومتری غرب بغداد، اولین شهر عراق است که زمستان سال 2014 به اشغال تروریست های داعش درآمد و یکی از دو پایگاه اصلی باقی مانده این گروه تروریستی در عراق است.

52310

طرح استیضاح وزیر علوم به هیات رئیسه ارائه شد | دلایل استیضاح

طرح استیضاح وزیر علوم به هیات رئیسه ارائه شد | دلایل استیضاح ...
217,640طرفدارانپسند
66,378پیرواندنبال کردن
24,170مشترکینمشترک
- Advertisement -

Featured

Most Popular

شکوری راد: اتحاد ملت، نام مستعار هیچ حزبی نیست/براندازان در اصلاح طلبی نمی گنجند

سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - عضو هیات موسس حزب اتحاد ملت ایران گفت: حزبی که نام مستعار هیچ حزبی نیست اما بهره گرانسنگی از تجربه های احزاب پیش از خود دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خبرآنلاین، علی شکوری راد، نطق افتتاحیه نخستین کنگره حزب اتحاد ملت را خواند که برخی از نکات آن به شرح زیر است:
- شکل گیری عضو فراگیر امکان پذیر نبود مگر با همت و تلاش صدها نفری که در این راه گام برداشتند. افرادی که امروز به عنوان اعضای کنگره در این نشست حضور دارند نمایده همه کسانی هستند که به صورت گمنام در سراسر کشور برای آزادی و دموکراسی تلاش می کنند. این تلاش باعث تقویت بنای اصلاحات و توفیق بیشتر اصلاح طلبان خواهد بود.
- هشت سالی که در دولت های نهم و دهم گذشت، در تاریخ روشن نخواهد بود، بی تدبیری، ویژه خواری، وفساد حاصل دولت کسانی بودند که می گفتند می خواهند آرمان های انقلاب را زنده کنند اما بیشترین جفا را به ملت ایران کردند.
- با تدبیر مقام معظم رهبری و خضوع اصلاح طلبان خرداد 92 اتفاق افتاد که حاصل آن نجات کشور از ورطه سقوط بود. دولت مردم را به این نتیجه رساند که می توان به صندوق های رای اعتماد کرد و بدترین نقشه های را می توان خنثی کرد. حاصل حضور مردم، گشوده شدن فضاهای اجتماعی جدید برای پاسخگویی و شفافیت بود.
- اکنون دولت که چون قطره ای در دریای نهادهای اصولگراست، گرچه هنوز همه وعده های خود را عملی نکرده اما امید می رود که بتواند بقیه وعده های خود را محقق کند.
- تنها راه برون ر فت از مشکلات اتحاد دوباره ملت حول منافع ملی و آرمان های انقلاب است.
- امروز مرزبندی به دو دلیل در کشور ما کاربرد ندارد. اول اینکه منافع ملی ما به خطر افتاده و در این راه چپ و راست نباید به فکر منافع خود باشند، خرد جمعی و شفافیت در امور سیاسی از موارد مهمی هستند که به افرادی که شایستگی اداره کشور را دارند، یاری خواهند رساند. دوم اینکه برای جبران عقب ماندگی های ملی چاره ای جز اتحاد وجود ندارد.
- امروز وقت این است که پیام مقام معظم رهبری در سال 92 محقق شود که فرموده بودند حتی کسانی که به جمهوری اسلامی اعتماد ندارند، به پای صندوق های رای بیایند. امروز این افراد باید نتیجه اعتماد خود را ببینند.
- اصلاح طلبی چیزی نیست جز قانون اساسی و تعیین سرنوشت به دست مردم. هدف این است که این مردم بتوانند در رفاه و آسایش زندگی کنند. فرزندان ما از کار برخوردار باشند و سالخوردگان از زندگی راضی باشند، زنان و دختران ما رنج تبعیض را حس نکنند. اقوام مختلف حس دلبستگی به این خاک داشته باشند و احساس نکنند بین آنها و اکثریت تمایزی وجود دارند.
- امروز این سوال اساسی وجود دارد که چرا بعد از چهار دهه از انقلاب اسلامی، بیشترین محرومیت وجود دارد. پاسخ اصلاح طلبی به این مشکلات روشن است و متاسفانه در آن دوره کوتاه امکان برخورداری از همه امکانات کشور میسر نشد، اما امروز به نظر می رسد زمان آن رسیده است که همه گروه ها حول منافع ملی به اشترک برسند. این منافع ملی چیزی نیست جز آنچه ملت ایران از یکصد سال پیش بر آن پای شمرده است: استقلال و آزادی و پیشرفت. برنامه اداره کشور، به تربیت نیروهای توانمندی بپردازد که قدرت اداره کشور را داشته باشند.

- اصلاح طلبی چارچوبها را نه چندان تنگ می داند که یاران امام و.. در آن نگنجند و نه آنقدر باز، که براندازان در آن بگنجند. هر نوع تنگ نظری و انحصار طلبی باید زدوده شود.
- حزبی ما نام مستعار هیچ حزبی نیست اما بهره گرانسنگی از تجربه های احزاب پیش از خود دارد.
- لازمه این کار ثبات و آرامش و نظم است. البته ما مخالف آرامش گورستانی هستیم. آرامش مورد نظر ما این است که استقرار فضایی است که کسی به خود اجازه بگم بگم را ندهد و با آن رای مردم را تحت الشعاع قرار ندهد.
- هر اقدامی که سبب حذف بخشی از ملت یا دلسردی آنها شود، بازی در زمین کسانی است که اقتدار این ملت را دوست ندارند.

2929

Latest reviews

حاشیه های حضور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در صداوسیما

سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - *رضا سلیمانی

پس از اعلام عدم احراز صلاحیت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 و حمایت ایشان از دکتر روحانی که منجر به سونامی بزرگی در کشور در حمایت از دکتر روحانی شد و در نهایت به پیروزی دولت تدبیر و امید انجامید، اعلام کاندیداتوری ایشان برای مجلس خبرگان رهبری یک بار دیگر موجی از امید و شادی را در دل دوستان دلسوز واقعی انقلاب و نگرانی و اضطراب را در دلواپسان افراطی ایجاد کرد.آنان که با هر اشاره آيت‌الله هاشمی دلشان به لرزه و دلهره می افتد و با کوچکترین بهانه و حتی بدون بهانه از ترس محبوبیت و نفوذ کلامش، کمر به تخریب و توهین او می بندند، تا هم قدری از عقده‌های دورنی و عصبانیت خود بکاهند و هم شاید بتوانند نفوذ کلام و محبوبیتش را در نزد افکار عمومی کم کنند و مانع توفیقات این مرد بزرگ انقلابی و بصیر و یارانش در انتخابات هفتم اسفند ماه شوند.
به هرحال پس از دوره پر فراز و نشیب رسیدگی به صلاحیت‌ها، سرانجام در این دور از انتخابات خبرگان، آیت‌الله هاشمی تائید صلاحیت شد. شاید برای مجلس خبرگان ادعای کهولت سن باو جود افراد مسن تر !! نزد افکار عمومی دیگر پسندیده و قابل قبول نبود. در قرعه کشی که در صداوسیما انجام شد، قرعه بر این قرار گرفت تا در روز سه شنبه بیستم بهمن ماه، آیت‌الله هاشمی ساعت نه و سی دقیقه صبح در استودیو شهدای رادیو حاضر شود و پس از 10 سال سانسور و انزوای خبری کامل در رسانه ملی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام از دریچه دوربین‌های تلویزیون مستقیما با مردم سخن بگوید. پس از هماهنگی‌های لازم، روز بیستم بهمن ماه راس ساعت نه و سی دقیقه آیت‌الله در استودیو حاضر شد و پس از خوش و بش با دبیر ستاد انتخابات سازمان و نماینده دادگستری در این ستاد و عوامل اتاق فرمان و ضبط برنامه، روبروی دوربین ها با مردم و طبق معمول برای مردم و درد و دل آنها و نقش بی بدیلشان در انقلاب سخن گفت.
براساس قرار قبلی قرار شد ایشان هجده دقیقه خطاب به مردم سحن بگوید و کارگردان تلویزیونی برنامه ده دقیقه و پنج دقیقه پایانی را با اشاره به سخنران اطلاع دهد ولی متاسفانه تا پایان اشاره ای برای اعلام زمان وقت ایشان نشد. آیت الله هاشمی بیست و سه دقیقه و نیم سخنرانی کرد. جالب است در پایان برنامه وقتی به کارگردان گفتم چرا زمان را طبق معمول همه کاندیدا و قرار قبلی اعلام نکردید سکوت کرد. شاید برای من جوابی نداشت و احتمالا می خواستند ایشان بیشتر از حد معمول سخن بگوید تا دستشان برای حذف بخشی از سخنانشان باز باشد.

به هر حال پس از اتمام ضبط برنامه، به اتاق ندوین رفتم و با همکاری تدوین گر و مدیر برنامه ها 18 دقیقه از سخنان ایشان را با حفظ همه محورهای سخنرانی انتخاب کرده و تحویل سازمان دادم. ان شاءالله که در کمیسیون ممیزی این سخنرانی دچار تغییر نشود و بدون کم و کاست به طور کامل پخش شود.

متاسفانه در آخرین لحظاتی که این متن را می نوشتم متوجه شدم که سخنان ایشان دچار سانسور شده و بخش هایی از نطق ایشان را حذف کردند. خوشبختانه متن کامل و سانسور نشده این سخنان در روزنامه ها و سایت ها قابل دسترسی است.

مدیر روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام*

مرحله دوم لیگ دوچرخه‌سواری پیست بانوان برگزار شد

ورزش > ورزش‌های دیگر - همشهری آنلاین:مرحله دوم لیگ پیست بانوان برگزار شد و نفرات و تیم‌های برتر مشخص و معرفی شدند. ...

معضلی جدید برای تیم گواردیولا

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ منچسترسیتی در حالی که فصل جدید فوتبال انگلیس را با اقتدار آغاز کرده بود، حالا با معضل بدی به نام مصدومیت کوین دی بروینه مواجه شده است. هافبک ارزشمند و بلژیکی تیم گواردیولا که در بازی مقابل آرسنال در هفته اول لیگ جزیره به عنوان بازیکن ذخیره وارد زمین...

More News