سفر به دنج ترین جزیره جنوب???سفر به رویایی ترین جزیره ایران? جزیره هنگام “استان هرمزگان”. @iranneman نیمه دوم سال با جزیره ی هنگام ??? جزیره ای مرجانی که در جنوب جزیره قشم واقع شده و با آبادی‌های کوچک و وسعتی حدود ۵۰ کیلومتر مربع یکی از دیدنی ترین جاذبه های طبیعی قشم به شمار میره

photo_2015-11-25_21-56-01

جزيره هنگام فاصله دریایی حدود دو کیلومتر با قشم داره. رفت و آمد به جزیره هنگام هم از طریق اسکله کندالو در نزدیکی روستای شیب دراز واقع در ضلع جنوبی جزیره قشمه. @iranneman فاصله شهر قشم تا اسکله کندالو حدود ۵۵ کیلومتر و فاصله فرودگاه قشم تا اسکله کندالو حدود ۱۰ کیلومتره..در صورتیکه با خودرو شخصی وارد قشم شوید فاصله شما از اسکله ورود خودرو به قشم (اسکله لافت) تا اسکله کندالو حدود ۳۵ کیلومتر است.اگر مي خواهيد به جزیره هنگام برويد بهتر است صبح زود برويد تا دلفين ها را نيز ببينيد.

photo_2015-11-25_21-56-03

ماهی گیری و صیادی تنها فعالیت اقتصادی در جزیره هنگامه . جزیره هنگام دارای سه روستا به نام های هنگام قدیم، هنگام نو و غیله. @iranneman
آب‌هاي اطراف جزيره هنگام به زيستگاه دلفين‌ها شهرت داره و بسياري از گردشگران براي تماشاي زندگي دلفینها به هنگام میرند

photo_2015-11-25_21-56-09

آب دریا به خاطر مرجانی بودن در این منطقه بسیار شفافه و برای شنا این منطقه محیط مناسبی است @iranneman غواصی در سواحل جزیره ، تماشای لاکپشت های دریایی و دلفین های بسیار زیبا از دیگر جاذبه های تکرار نشده جزیره هنگام است….

photo_2015-11-25_21-56-33

photo_2015-11-25_21-56-07

از قسمت های جذاب دیگر جزیره هنگام بازارچه های بومی نزدیک ساحله بخشی از اقتصاد اين جزيره در دست زنانه و حتي ماهيگيري را هم آنها انجام مي‌دهند. دكه‌هاي زيادي انواع زيورالات و صنایع دستی دریایی را عرضه میکنند پوشش محلی فروشندگان، باعث جذابیت بیشتر این بازارچه شده .این پوشش شامل شلوار بندری سوزن دوزی شده ، روسری، چادر و نقاب (برقع) نکته قابل توجه دیگرجزیره هنگام حضور فعال زنان در بیرون از خانه است حتی به ماهگیری هم میپردازند در حالی که در روستاهاي قشم زنان کمتر در بيرون از خانه به چشم مي‌خوردند.برخی زنان و دختران در این بازارچه، براي گردشگران علاقه‌مند با هنرنمايي، گل‌ها و نقش‌هاي حنا مي‌زنند كه زيبايي آن موجب شده اين هنر به يكي از منابع درآمدي مردم هنگام تبديل شود.

همچنین آلاچیق هایی هم به عرضه انواع غذای دریایی و سمبوسه های میگو و..میپردازند

برای  رفتن به جزیره  هنگام    باید از   جزیره  ی قشم با قایق های که به این جزیره میروند برویم    و برای مسافرت به جزیره ی قشم           @iranneman         باید از راه دریایی  مسافرت کنیم . و دو راه دسترسی وجود داره راه اول از بندرعباسه و راه دوم از بندر پله.  از بندر عباس  اسلکه مسافری وجود داره در حالی که برای افرادی که با ماشین شخصی سفر میکنند  باید به بندر پهل(پل) بروند و با لندی گراف  (شناور مخصوص حمل اتومبیل) به جزیره قشم بروند بندرپل در جنوب ایران و از توابع شهرستان بندر خمیر استان هرمزگانه. تمام کسانی که میخواهند با خودرو به قشم سفر کنند باید فاصله ۱۰۰ کیلومتری بندر عباس تا بندر پل رو طی کنند.

photo_2015-11-25_21-56-27

 

photo_2015-11-25_21-56-05

 

photo_2015-11-25_21-56-23

 

 

پاسخ ترک

چهارده − 4 =