ورزش > والیبال – دیدار ایران و استرالیا در جام جهانی در حال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛یک دیدار انتقامی برای والیبالیست های ایران.۴ سال قبل همین استرالیایی ها بودند که اجازه نداند ایران سهمیه المپیک را کسب کند و راهی لندن شود.بازی با استرالیا تداعی کننده خاطره تلخی برای ماست. تلخی این بازی زمانی زیاد می شود که یادمان می افتد تیم ما فقط یک برد ۳-۲ نیاز داشت تا به المپیک برسد. اما شکست ۳-۱ به استرالیایی که آن زمان برای ما حریف سر سختی بود همه معادلات را به هم زد. اما الان داستان فرق دارد و ….

ست اول؛۲۷ – ۲۵ استرالیا

نخستین امتیاز را استرالیایی ها گرفتند اما شهرام محمودی خیلی زود جبران کرد تا دو تیم یک رقابت پایاپای را در همان ابتدای بازی به اجرا بگذارند.در این بازی که توماس ادگار  در تركيب شروع بازي استرالیایی ها نبود دو تيم ميليمتري پيش می رفتند تا  اینکه امتیازها ٥-٥ برابر شد اما دو اشتباه ايراني ها استراليا را به  امتیاز ۷ رساند.این در حالی بود که عادل غلامي و شهرام  خیلی زود جبران كردند و نتيجه ٧-٧ شد تا اينكه شماره ١٧ استراليا امتیاز هشتم را گرفت و تايم اول فني اعلام شد .

ايراني ها كه نمي خواستند خاطره تلخ انتخابي المپيك دوباره در سالن متروبولتين تكرار شود بعداز تايم اوت فني اول كم كم امتياز روي امتياز گذاشتند تا به امتياز ١٣-١٠ رسيدند تا مربي استراليا چاره اي جز گرفتن تايم نداشته باشد.آنها هم با دو امتياز جبران كردند اما معروف با جاي خالي امتياز ايران را به ١٤-١٢ رساند.

كواچ تقاضاي ويدىو چك داد و داور با تاييد امتياز ١٢ را به استراليا نداد.استراليايي ها اختلاف خود را به دو رساندند اما ايران با امتياز ١٦-١٤ تايم اوت دوم فني را گرفت.

بعداز تايم اوت ايراني ها موفق تر بودند و همچنان اختلاف دو امتياز را حفظ كردند.٢٠-١٨ كه رسيد معروف جايش را به معروف داد .و تيم در امتياز ٢١ مساوي شدند كه سيد ايران با اسپك سرعتي اش جلو انداخت اما وقتي توپ در زمين دريافت نشد دوباره دو تيم برابر ٢٢-٢٢ شدند كه شهرام محمودي ايران را جلو انداخت اما بعداز چندبار چرخش استراليا هم ٢٣ تايي شد .شهرام اين بار با زدن توپ به دفاع امتياز ٢٤ را گرفت دوباره استراليا رسيد و باز شهرام محمودي ايران را به ٢٥ رساند و حتي ٢٦ را گرفت كه وقتي داور دوم راي به سود استراليا داد كواچ تقاضاي ويدىو چك داد و به خاطر برخورد توپ به انتن امتياز به پاي استراليا نوشته شد تا ٢٥-٢٥ شدند. دوباره توپ چندباري چرخيد كه دفاع ايران توپ را به اوت زد و استراليا ٢٦-٢٥ جلو افتاد و بعد هم اوت اسپك محمودي امتياز ٢٧ -٢٥ و برد ست اول را به نام استراليا نوشت. 

ست دوم؛۲۷ – ۲۵ استرالیا

با شروع ست دوم ،با اينكه تيم ايران اولين امتياز را گرفت اما استراليا جلو افتاد و دودفاع بد ايراني ها استراليا را جلو انداخت. سيد دوباره اختلاف را كم كرد .دو تيم ٦-٦ شدند و بعد دوباره داور امتياز ٧ را به استراليا داد اما كواج تقاضاي ويدىو چك داد و معترض بود به برخورد توپ به دست دفاع اما داور رد كرد و همين مساله صداي ايراني ها را دراورد. داد و بيدادهاي كواچ تنها يك كارت زرد براي سرمربي ايران داشت.استراليا امتياز ٨ را هم گرفت تا تايم اوت اول فني را گرفت.

ايراني ها خودشان را به اختلاف يك امتيازي استراليا رساندند اما دو سرويس به تور خورد و استراليا ١٣ تايي شد. این در حالی است که آنها خیلی زود به امتیاز ۱۳ رسیدند تا زمان  تايم اوت دوم فني فرا برسد. 

كم كم شاگردان كواچ خودشان را به استراليا رساندند و در امتياز ١٩-١٩ برابر شدند، استراليا با اوت سرويس سيد ٢٠ تايي شد اما شهرام امتياز ٢٠ را گرفت. دوباره استراليا دو امتياز جلو افتاد٢٢-٢٠ كه كواج تايم گرفت. 

ناهماهنگي در ته زمين براي توپ گيري امتياز ٢٣ را به استراليا داد.كواچ تايم گرفت و بعد شهرام محمودي امتياز ٢١ را گرفت. استراليا امتياز ٢٤ را هم گرفت كه ميرزاجان پور ايران را به ٢٢ رساند. با اوت اسپك بازيكن استراليا ايران به امتياز ٢٣ رسيد و بعد امتياز ٢٤ و تساوي نتيجه رالي بود.

اما امتياز ٢٥ استراليا روي اوت دفاع ايران ثبت شد ،دفاع استراليا هم امتياز ٢٥ را به ايران داد. شهرام با اوت سرويسش امتياز ٢٦ را به استراليا دادو اوت دفاع هم امتياز ٢٧ را داد تا با همان نتيجه ٢٧-٢٥ استراليا ست دوم را برنده باشد.
 

۲۵۱ ۴۱