پیتزا چوبی درست کنید!!

zimg_002_31

اگر شما هم دنبال یک راه مناسب برای سرو پیتزا در مهمانی‌ها و جشن‌ها می‌گردید، پیتزا چوبی را امتحان کنید. پیتزا چوبی یک پیش غذای ایده آل برای مهمانی‌هاست و پختنش هم زمان زیادی نمیبرد. پیتزا چوبی را می‌توانید با ترکیب مواد مورد علاقه تان بپزید. مواد هر نوع پیتزایی که دوست دارید را تهیه کنید و همان نوع پیتزا چوبی را تهیه کنید.

zimg_001_32

گام اول : مواد لازم    نان باگت کوچک
گوجه گیلاسی
سوسیس
پنیر رشته ای
پنیر موزارلای توپی
برگ ریحان کوچک
سس گوجه فرنگی
سیخ چوبی

می‌توانید ترکیب مواد را تغییر بدهید و هر نوع پیتزایی که دوست دارید را بپزید. فقط یادتان باشد از موادی استفاده کنید که اندازه شان کوچک باشند. اگر مواد لازم را در اندازه کوچک پیدا نکردید، می‌توانید مواد را در اندازه مناسب خرد کنید.
گام دوم : مواد را خرد کنید

zimg_004_0

مواد را خرد کنیدبرگ های ریز را انتخاب کنیدمواد را خرد کنیدمواد را خرد کنید

مواد غذایی کوچک را بردارید و آنها را در اندازه‌های کوچک خرد کنید. قطعات را آنقدر ریز خرد کنید که با خیلی سریع و یکدست بپزند.

از ساقه ریحان برگ‌هایی را جدا کنید که ریزتر هستند (برگ‌های نزدیک به وسط ساقه). برگ‌هایی را انتخاب کنید که سبز روشن باشند و ظاهر زیبایی داشته باشند. اینطوری می‌توانید پیتزا چوبی را بهتر تزیین کنید.
گام سوم : نان‌ها را تست کنید

zimg_003_34

نان‌ها را تست کنید
نان‌ها را از وسط نصف کنید و آنها را داخل تستر بگذارید تا تست بشوند. اگر تستر ندارید می‌توانید آنها را داخل فر ترد کنید.
گام چهارم : پیتزا را بچینید

zimg_005_00

پیتزاها را بچینید روی نان‌ها یک لایه سس گوجه فرنگی بمالید و موادی که خرد کرده اید را هر طور که دوست دارید روی نان بچینید. با صرف کمی‌وقت و دقت می‌توانید پیتزا چوبی‌های شیک و بامزه درست کنید.
گام پنجم : پیتزا چوبی را بپزید

zimg_006_000

پیتزاها را داخل فر بپزید این پیتزاهای کوچک را به مدت ۱۰ تا ۱۲ دقیقه در فر با دمای ۴۰۰ درجه فارنهایت (۲۰۰ درجه سانتیگراد) بپزید.

همانطور که در تصویر می‌بینید ما سیخ‌های چوبی را بعد از پخت به نان‌ها اضافه می‌کنیم. البته اضافه کردن سیخ قبل از تست کردن نان خیلی ساده تر است. انتخاب به عهده خودتان است و البته به نوع سیخی که استفاده می‌کنید هم بستگی دارد. اگر یکبار پیتزا چوبی بپزید، روش مطلوب تان را پیدا می‌کنید.
گام ششم : سیخ‌ها را اضافه کنید 

zimg_007_00000

اگر تا این مرحله سیخ‌های چوبی را اضافه نکرده اید، وقتی نان‌ها هنوز گرم هستند سیخ‌ها را داخل آنها فرو کنید. حالا می‌توانید پیتزاها را سرو کنید. می‌توانید آنها را داخل یک ظرف پر از برنج قرار بدهید یا یک کارتن رنگی را سوراخ کنید و پیتزاها را داخل آن فرو کنید.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here