مواد غذایی موثر برای مقابله با سرطان

گوجه فرنگی
گوجه فرنگی غیر از ویتامین سی، محتوی مقدار زیادی “لیکوپن” میباشد. لیکوپن مادهای است که خطر سرطانهای پروستات و تخمدان را کم میکند.
محصولات گوجه فرنگی از قبیل؛ رب گوجه فرنگی، سس گوجه فرنگی و کچاپ نیز ضد سرطان میباشند.

کلم بروکلی و دیگر کلمها
کلمها غیر از کلسیم، منبع غنی “سولفورافان” هستند. این ماده خطر بروز سرطانهای معده، سینه و پوست را کم میکند.
مقدار سولفورافان در کلم بروکلی بیشتر از بقیه کلم هاست.

آواکادو
آواکادو، پتاسیم بیشتری نسبت به موز دارد. همچنین، منبع خوب بتاکاروتن و آنتی اکسیدان میباشد. مصرف آواکادو برای درمان سرطان کبد و بیماریهای کبدی مفید است.

توتها
توتها دارای مادهای به نام “آنتوسیانین” هستند. این ماده یک آنتی اکسیدان قوی میباشد و در مقابل سرطانهای روده بزرگ و مری از بدن محافظت میکند.

دانه سویا
سویا داری “ایزوفلاون” میباشد. محصولات به دست آمده از سویا مانند توفو، شیر سویا و آجیل سویا نیز دارای این ماده میباشند.
این ماده خطر سرطانهای سینه، تخمدان و پروستات را کاهش میدهد که این کار را به وسیله محافظت سلولهای بدن از اثرات زیان آور استروژنها انجام میدهد.

چای
چای سبز و چای سیاه دارای منبع طبیعی کتچین میباشند. این ماده یک آنتی اکسیدان قوی میباشد و از رشد سرطان جلوگیری میکند. همچنین سرطانهای کبد، پوست و معده را کاهش میدهد.

کدو تنبل
کدو تنبل ، هویج، نارنج، فلفل قرمز و زرد و سیبزمینی شیرین منبع غنی “بتا کاروتن” هستند. این مواد به عنوان آنتی اکسیدانهای قوی شناخته شدهاند و مصرف مداوم آنها منجر به کاهش انواع مختلف سرطانها میشود.

اسفناج
اسفناج دارای “لوتئین”، ویتامینهای ایی، سی، آ میباشد. همه این مواد به عنوان آنتی اکسیدان شناخته شدهاند. اسفناج سرطانهای کبد، ریه، سینه، تخمدان، روده بزرگ و پروستات را از بدن دور میکند.

چغندر قرمز
چغندر دارای “فلاوونوئید” میباشد. این ماده به عنوان یک ضدسرطان شناخته شده است. ادرار اشخاص مصرف کننده این چغندر، قرمزرنگ میباشد.

هویج
هویج دارای “بتاکاروتن” زیادی می باشد و برای جلوگیری از سرطان های ریه، دهان، حلق، معده، روده، کیسه صفرا ، پروستات و سینه بسیار مفید می باشد. البته نباید در مصرف آن زیاده روی کرد.
سیر
مطالعات نشان داده که خانواده پیازها، از قبیل، سیر، موسیر و تره فرنگی، در افراد سالم سلولهای سرطان زا را از بین میبرند و در بیماران سرطانی، رشد این سلولها را کُند میکنند. در این رابطه، اثر سیر از همه بیشتر میباشد. به طور کلی، سیر خطر سرطانهای معده، روده بزرگ، مری و سینه را کم میکند.
سیر ریز ریز شده را ۱۰ دقیقه قبل از آماده شدن غذا، در غذای خود بریزید تا قدرت مبارزه با سرطان را در بدن خود افزایش دهید.

آناناس
آناناس دارای آنتی اکسیدان و ویتامین C میباشد. این میوه، بدن را در برابر سرطانهای ریه و سینه حفظ میکند.

سیب
همانطور که میدانید سیب یک آنتی اکسیدان میباشد. علاوه بر آن، دارای مادهای به نام کوئرستین میباشد. این ماده خطر سرطان ریه و رشد سلولهای سرطان پروستات را کم میکند.
پرتقال
همانطور که میدانید، پرتقال منبع غنی ویتامین سی است. تحقیقات نشان داده است که، این میوه اثر ضد سرطانی نیز دارد. پرتقال، از سرطان معده و ریه جلوگیری میکند.

انگور قرمز
انگور قرمز مادهای دارد که از فعالیت آنزیمی که مسئول ساخت و رشد سلولهای سرطانی است، جلوگیری میکند.

ریشه شیرین بیان
ریشه شیرین بیان از رشد سلولهای سرطان پروستات جلوگیری میکند. ولی در مصرف آن زیادهروی نکنید، زیرا مصرف بیش از اندازه آن، موجب افزایش فشار خون میگردد.

قارچ
قارچ، سطح ایمنی بدن را بالا میبرد و با سلولهای سرطانی میجنگد.

غذاهای دریایی و روغن ماهی
از آنجایی که غذاهای دریایی دارای اسیدهای چرب امگا ۳ میباشند، روی سوخت و ساز سلولها اثر دارند و مصرف اسیدهای چرب اشباع را کم میکنند.

مصرف روزانهی این غذاها، قویترین و موثرترین اسلحه برای مبارزه با سرطانها میباشد و سرطانهایی از قبیل، روده بزرگ، پروستات و سینه را از بین میبرند.

مویز
دارای اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ و ویتامین E میباشد .مویز ضدسرطان، درمانکننده سرطان، درمان کننده بیماری های قلبی و پایین آورندهی فشار خون است و برای نرمی و انعطافپذیری رگها بسیار مفید میباشد.

زردچوبه
زردچوبه از سرطانهای معده و روده بزرگ جلوگیری میکند. همچنین تعداد سلولهای سرطانی را کم میکند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here