مرتضی سلیمی در گفت‌وگو با ایرنا درباره آخرین وضعیت خدمات رسانی به افراد متأثر در برف و کولاک از سوی امدادگران هلال احمر طی ٤٨ ساعت گذشته اظهار داشت: در دو روز گذشته ١٥ استان (آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، سمنان، زنجان، قزوین، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، لرستان، مازندران و همدان) گرفتار برف و کولاک بوده‌اند. وی ادامه داد: با تلاش نیروهای امدادرسانی هلال احمر در ٤٩ محور کوهستانی و سخت گذر ۱۵ استان متاثر از برف و کولاک به چهار هزار و ۴۳۰ مسافر زمستانی امدادرسانی شد.رئیس سازمان امداد و نجات اضافه کرد: همچنین به ۵۰ نفر از در راه ماندگان خدمات اسکان اضطراری و موقت داده شد و ۱۰ نفر نیز که دچار سرمازدگی خفیف و شدید شده بودند با ارئه خدمات فوریت‌های امدادی به مراکز درمانی و بیمارستانی اعزام شدند.
سلیمی توضیح داد: ارائه خدمات سرپایی امداد و کمک های اولیه به ٦نفر و هدایت به مسیر و رها سازی ۵۱۲ دستگاه خودروی گرفتار در برف و کولاک از دیگر خدمات رسانی ٧٨ تیم امداد و نجات (متشکل از ٢٨٠ نفر امدادگر و نجاتگر) در ۴۸ ساعت گذشته بوده است.
وی گفت: سه هزار و ۴۵۰ خودروی امدادی در طرح ملی امداد و نجات زمستانی هلال احمر به کار گرفته شده‌ است و روزانه ۴ هزار و ۴۲۵ نفر از امدادگران در پایگاه‌های هلال احمر برای امدادرسانی به درخواست کنندگان خدمات اضطراری امداد و نجات حضور دارند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تصریح کرد: در زمستان امسال هزار و ۲۴۵ پایگاه در سراسر کشور ساماندهی شده و با حضور نیروهای متخصص و توزیع تجهیزات مناسب در بین آنها در آمادگی کامل برای طرح زمستانه قرار داریم.
سلیمی افزود: تلفن ملی ۱۱۲ ندای امداد هلال احمر به طور شبانه روزی آماده دریافت اطلاعات هموطنان و مسافران زمستانی متاثر از انواع حوادث و سوانح برای امدادرسانی در شرایط اضطراری عمومی و پیچیده است.

Powered by WPeMatico