گاهی اوقات طاقچه ها و تورفتگی ها با یک هدف مشخص ساخته می شوند، اما اگر شما هم مطمئن نیستید که با طاقچه ها، شاه نشین ها، یا تو رفتگی های خانه تان چه کارهایی می توانید انجام دهید پیشنهاد می کنیم با آرتمیسان همراه باشید تا راه هایی برای پر کردن، پنهان کردن، ویژگی دادن و تبدیل فضای منفی آن به یک فضای مثبت در اختیارتان قرار دهیم:

۱- یک راه کلاسیک و مشخص برای استفاده از تورفتگی نزدیک شومینه، پرکردن آن با هیزم های تمیز، مرتب و منظم است که یک نمای روستایی زیبا به خانه شما می دهد حتی اگر هیجوقت واقعا از آنها استفاده نکنید.

1211

۲- منظره هیزم های انباشته شده حتی در یک فضای مدرن هم به کار می آید. راحت باشید، خلاق باشید، و چند اثر هنری، گرافیکی یا نقاشی را با نمای زیبای آن ترکیب کنید.

1116

۳- از گیاهان استفاده کنید. البته دقت کنید که نور مورد نیازشان را فراهم کنید و یا از انواعی که در نور کم هم زنده می مانند استفاده کنید. اجازه دهید برگ ها از دیوار بیرون بیایند و روی خطوط سخت و محکم جاری شوند.

1013

۴- یکی از کارآمدترین راهکارها، قفسه بندی تورفتگی هاست. با این کار یک فضای منفی و بی استفاده را به یک فضای مثبت و کاربردی تبدیل می کنید.

915

خطوط افقی قفسه ها می توانند چیدمان ناشیانه و قناسی دیوار را اصلاح کند. و نقاشی پس زمینه می تواند آن را از یک مشکل به یک ویژگی معمارانه تبدیل کند.

718

۵- با یک رنگ روشن و شاد می توانید به جای پنهان کردن تو رفتگی، آن را به کانون توجه تبدیل کنید.

618

۶- با ترکیب شیشه و آینه آن را تزئین کنید. این کار علاوه بر اینکه کاربردی است، فضا را روشن تر و بزرگتر نشان می دهد و مثل یک راهرو یا رابط فضاها به نظر می رسد.

518

۷- از پانل های حکاکی شده استفاده کنید.

418

۸- گاهی اوقات تنها راه برای مقابله با شکل غیرمعمول و عجیب و غریب دیوار یا فرورفتگی ها، تبدیل آن به یک دیوار صاف است. در اینجا این فضای انباری به عنوان تاج تخت هم عمل می کند.

319

۹- معمولا زیر راه پله به خاطر شکل غیرمعمول آن، استفاده نشده و پر می شود. اما درحقیقت استفاده های بسیاری از این قسمت می توان کرد، ساخت یک کنج مطالعه، چوب لباسی و کمد دیواری می تواند ایده خوبی باشد.

 

۱۰- می توانید آن را با یک قطعه مبلمان هم پر کنید. مخصوصا فرصت مناسبی است که مبمان خاص و منحصر بفرد خود را در آن قرار دهید.

146

پاسخ ترک

دوازده + 16 =