گشت و گذاری در پارکینگ ستاره‌های فوتبال جهان/از بنتلی چریکی تا مرسدس کروم

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ «بدون» در گزارشی نوشت كه ترنت الکساندر آرنولد، مدافع راست جوان لیورپول که ۷۸ دقیقه در جام جهانی مقابل سوئیس بازی کرد، با یک خودرو مرسدس بنز آ ام گ سی ۶۳ کوپه که حدود ۶۶ هزار پوند قیمت دارد، در کمپ تمرینی ملوود حاضر شد. این خودرو از تکنولوژی ویژه ای برخوردار است که کمتر به محیط زیست صدمه بزند. همچنین می‌تواند سرعت ۰ تا ۱۰۰ را در ۴ ثانیه طی کند و بیشترین سرعت آن ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت است. موتور ۸ سیلندر با قدرت ۵۱۰ اسب بخار نیز بر روی آن سوار شده است. 

در بین بازیکنان لیگ برتر، پیر امریک اوبامیانگ احتمالا پرزرق و برق ترین کلکسیون خودرو ها را دارد. او که به سرعت بالایش در زمین مشهور است، این خصوصیتش را در خرید ماشین‌هایش نشان داده است. گرانترین خودرو او، لامبورگینی اونتادور ۲۷۰ هزار پوندی است. همچنین این خودرو با بیشینه سرعت  ۴۶۶ کیلومتر بر ساعت و قدرت ۶۹۰ اسب بخار، سریع ترین خودرو اوست. 

اما در بین بازیکنانی که دوست دارند سریع رانندگی کنند، نمی‌توان از نام رونالدو گذشت. مثل اوبامیانگ، رونالدو هم عاشق لامبورگینی است. او صاحب یک اونتادور مشکی مات است و کاملا با سبک رونالدو طراحی شده است. ژست او مقابل این خودرو، انتقاداتی به همراه داشته ولی بعید است که برای او مهم باشد. قیمت این خودرو نیز حدود ۲۶۰ هزار پوند است، ۵۵۰ اسب بخار قدرت دارد و ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت سرعت دارد. 

علاقه رونالدو به خودرو در سال ۲۰۱۷ بیش از همیشه نمایان شد، وقتی او یک دستگاه بوگاتی ویرون با قیمت ۱٫۵ میلیون پوند خریداری کرد. این خودرو ، ۰ تا ۱۰۰ را در ۲٫۵ ثانیه طی می‌کند و بیشینه سرعت ۴۲۰ کیلیومتر بر ساعتی دارد. با ۱۲۰۰ اسب بخار قدرت، ویرون از تمامی خودروهای اسپرت فاصله گرفته است. 

هر چند که پوگبا به تغییر دائمی مدل موهایش مشهور است ولی وقتی نوبت به خرید خودرو می‌رسد، او کمتر تنوع طلب است. البته که او خودروهایش را شخصی سازی می‌کند. چند ماه پس از پیوستن به یونایتد، پوگبا با یک شورلوت کامارو به رنگ قرمز و مشکی در کمپ کرینگتون ظاهر شد. مشخص نیست که خودرو هدیه ای از سوی شورلت، اسپانسر یونایتد بوده یا پوگبا شخصا آن را خریداری کرده است.  قیمت این خودرو ۳۰ تا ۵۰ هزار پوند است و ۴۲۵ اسب بخار قدرت دارد. 

ممفیس دیپای به خودرو مرسدس جیپ خود وفادار ماند و ۲۰ هزار پوند هزینه کرد تا در زمانی که ازپی اس وی به یونایتد می‌رفت، این خودرو را نیز با خود ببرد. دیپای ۱۰۰ هزار پوند برای خرید این خودرو هزینه کرد ولی به نظر از ظاهر آن چندان هم راضی نبود و از همین رو، هزینه هایی برای تغییر خودرو پرداخت کرد. برای مثال او نام و شماره اش را روی صندلی ها حک کرد. مرسدس جیپ موتور آ ام گ ۸ سیلندر دارد و ۵۸۵ اسب بخار قدرت آن است. 

تصویر زیر یک موضوع را بیش از هر چیزی اثبات می‌کند  و آن این است که الحاجی دیوف در لیورپول، بسیار بیشتر از استحقاقش حقوق گرفت. او یک خودرو مرسدس مک لارن ۴۲۰ هزار پوندی کروم خریداری کرد و در زمان بازیگری اش برای بلکبرن نیز این خودرو را سوار می‌شد. مرسدس مک لارن ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت سرعت می‌رود و ۶۴۰ اسب بخار قدرت آن است. 

گرت بیل که به علاقه بسیارش به سفر کردن شهرت دارد، عادت کرده بود که هر ماه یک خودرو جدید خریداری کند ولی از زمانی که همسترینگش دچار مشکل شد، سعی کرد این عادت را کم کم کنار بگذارد. خودرو لامبورگینی هوراکان ۳۲۵ هزار پوندی او اما اثبات می‌کند که او چه علاقه ای به خودروهای سریع دارد. هواراکان ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت سرعت دارد و ۶۰۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. 

اما برخی بازیکنان هم چندان علاقه ای به خودروهای سریع و خاص ندارند. 

دیوید جیمز در سال ۲۰۰۸ ، وقتی برای بورنموث بازی می‌کرد، یک خودرو رلیانت رابین خریداری کرد. در پارکینگ باشگاه، او با این خودرو با دیگر بازیکنان شوخی می‌کرد. رلیانت رابین بیشینه سرعت  ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت دارد و ۳۹ اسب بخار قدرت تولید می‌کند.

سال ها قبل از اینکه رونی به دی سی یونایتد واشنگتن بپیوندد، در اورتون بازی می‌کرد. شاید عجیب هم نباشد که در آن دوره، او خودرو ارزان قیمتی سوار می‌شد. فورد کا ، خودرویی بود که رونی در نوجوانی خریداری کرده بود و پلاکی با نام خودش نیز به ثبت رسانده بود. امروز می‌توان این خودرو را با کمتر از ۱۰۰۰ پوند خریداری کرد. 

۲۵۴ ۴۱

Powered by WPeMatico

پاسخ ترک

پنج × 5 =