کوکو ورمیشل

۱ عدد

پیاز
۳ عدد
تخم مرغ
۱ عدد
فلفل دلمه
۱۰۰ گرم
گوشت چرخ شده
۱ بسته
قارچ
۱ حبه
سیر
به میزان لازم
زرشک
به میزان لازم
ادویه
به میزان لازم
آویشن
۱ بسته
رشته فرنگی
به میزان لازم
پنیر پیتزا

کوکو ورمیشل

اموزش اشپزی کوکو ورمیشل :

پیاز را نگینی سرخ کنید و گوشت چرخ کرده و فلفل دلمه ای نگینی و قارچ حلقه ای شده را به آن اضافه کنید و تفت بدید. ادویه، آویشن، سیر له شده و مقداری زرشک را به مخلوط اضافه کنید و کمی تفت دهید و کنار بگذارید.

شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر به سایت آشپزی مراجعه نمایید

سلامتی کوکو ورمیشل :

گوشت گوسفند کثیر الغذا بوده و به سرعت  هضم می شود. تولید کننده خون صالح ، تقویت کننده بدن و چاق کننده می باشد.  قارچ دیرهضم و نفاخ است. از فلفل دلمه ای  می‌توان برای افزایش جریان خون، تحریک سیستم عصبی، افزایش اشتها و رهایی از سوءهاضمه استفاده نمود و همچنین کاهنده کلسترول هم می باشد. سیر دارای ترکیبات گوگردی می باشد که خاصیت ضد عفونی کننده میکرب کشی و جرم کشی به این گیاه می دهد. تخم مرغ منبع خوبی از پروتئین، ویتامین ها و املاح ضروری است و می تواند به عنوان یک ماده غذایی مهم در برنامه غذایی افراد وجود داشته باشد. یک عدد تخم مرغ متوسط ۷۶ کیلوکالری انرژی دارد.

خواص کوکو ورمیشل :

سیر، آویشن، گوشت، فلفل دلمه ای و پیاز  گرم هستند و قارچ سرد است. تخم مرغ هم دارای زرده گرم و سفیده سرد می باشد.

  1. پیاز را نگینی سرخ کنید و گوشت چرخ کرده و فلفل دلمه ای نگینی و قارچ حلقه ای شده را به آن اضافه کنید و تفت بدید.
  2. ادویه، آویشن، سیر له شده و مقداری زرشک را به مخلوط اضافه کنید و کمی تفت دهید و کنار بگذارید.
  3. ورمیشل که همان رشته فرنگیست را مانند ماکارونی در آب جوش بریزید، نرم که شد آبکش کنید و در یک ظرف بریزید و به مخلوط سه عدد تخم مرغ بزنید.
  4. ابه را داغ کنید و نصف مواد ورمیشل رو ته تابه پهن کنید، مقداری پنیز پیتزا بریزید و بعد مواد گوشتی را روی آن بریزید و دوباره کمی پنیر پیتزا بریزید و بعد بقیه ورمیشل را روی آن بریزید و دمکنی بگذارید تا خوب بپزه وقتی یک طرف سرخ شد طرف دیگر را هم سرخ کنید.

پاسخ ترک

17 + چهار =