کاربردهای جالب و غیر معمول برق ناخن

clear-nail-polish1

شاید با دیدن عنوان این مطلب این طور به نظر برسد که این پست مناسب خانم هاست، اما این پست برای همه افرادی که به دنبال ترفندهای جالب هستند، مفید است و مختص خانم ها نیست.

همان طور که در برخی از پست های سایت دیده اید، می توان از لوازم مختلف استفاده های غیر معمول ولی مفید داشت. به عنوان مثال روش های استفاده از کش را به خاطر دارید؟ یا روش های استفاده از دکمه، پاستا، گیره دوبل، نی، توپ تنیس و نخ دندان

در این مطلب چند ترفند که با به کار بردن برق ناخن اجرا می شود را با شما به اشتراک می گذارم.

۱- همان طور که می دانید اگر قوطی های فلزی مانند اسپری ها، افتر شیوها و… در محیط مرطوب نگهداری شوند، با زنگ زدنِ قسمت زیرین آن ها لکه هایی روی سطوح ایجاد می شود. با بکار بردن یک لایه برق ناخن در قسمت زیرین قوطی های فلزی مانع از این اتفاق شوید.

۲- اگر هنگام بستن پاکت نامه متوجه شدید که چسب آن قدرت لازم برای بستن پاکت را ندارد، از برق ناخن به جای چسب استفاده کنید.

۳- گاهی نخ دکمه های لباس شل می شود و دکمه می افتد. اگر تمایل دارید از این امر جلوگیری کنید، پس از دوختن دکمه، یک لایه برق ناخن روی نخ در قسمت وسط دکمه بزنید.

clear-nail-polish5

۴- شاید از آن دسته افراد باشید که به بدلیجات علاقه دارید اما بدن شما به آن ها حساس است. با بکار بردن یک لایه برق ناخن روی بدلیجات یا پشت بند ساعت، می توانید بدون ایجاد حساسیت از آن ها استفاده کنید. با به کار بردن برق ناخن، این لوازم دیرتر تغییر رنگ داده و جلای خود را حفظ می کنند.

clear-nail-polish2

۵- اگر برای دوختن از نوعی نخ استفاده می کنید که با باز شدن الیاف آن، عبور دادن نخ از سوزن مشکل شده است، با به کار بردن لایه نازکی از برق ناخن در ابتدای نخ، می توانید به آسانی آن را از سوزن عبور دهید.

clear-nail-polish4

۶- با زدن مقداری برق ناخن به ابتدا و انتهای طناب، بند کفش و موارد مشابه، از باز شدن و تغییر شکل آن ها جلوگیری کنید.

۷- وقتی برخی از تار و پودهای پارچه های نازک و حساس با برخورد و گیر کردن به برخی اجسام پاره می شوند، با به کار بردن برق ناخن در آخرین قسمت آسیب دیده، مانع از ادامه این روند شوید.

clear-nail-polish3

۸- برای جلوگیری از مرطوب شدن کبریت، قسمت گوگرد سر کبریت را با یک لایه برق ناخن بپوشانید. با این کار کبریت همیشه روشن خواهد شد، حتی در پیک نیک و هوای مرطوب. (ترفند دیگری در ارتباط با کبریت را اینجا ببینید.)

۹- و آخرین ترفند که بسیار مورد توجه و استقبال بانوان قرار گرفته است، تبدیل سایه چشم شکسته شده و خرد شده به لاک مات زیبا، با استفاده از برق ناخن است. جزئیات این روش را اینجا بخوانید.

پاسخ ترک

بیست − یازده =