چراغهایی که با جذب آلودگی، محیط را روشن می کنند!

تهیه کننده آقای سمایی

خودروها یکی از مهم ترین عوامل آلاینده هوا هستند که هر روزه مردم را با وضعیت خطرناکی روبرو می سازند. این آلودگی در حال رشد، مخاطرات زیادی را برای سلامتی مردم به دنبال داشته و زندگی های زیادی را تهدید می کند. در سالهای اخیر محققین به دنبال راه هایی بوده اند که بتوانند ایده هایی را برای کاهش ردپای کربنی خودروها پیشنهاد دهند. ایوان میلر لامپی را اختراع کرده است که می تواند عواقب خطرناک آلودگی خودروها را کاهش دهد. این لامپ برای استفاده در معابری که با حجم ترافیک زیادی روبرو هستند و با هدف کاهش آلودگی هوا و داشتن محیط زیستی پاک تر طراحی گرفته شده است.
اسم “لی لی لامپ” برای این چراغ به دلیل خاصیت تصفیه هوای زیاد طبیعی گل لی لی انتخاب شده است. لامپ دارای دهانه ای است که آلودگی هوا را مکش می کند و از طریق فیلترهایی که در آن وجود دارد آلودگیها را جذب می نماید. سه فیلتری که در این محصول با کمک یک موتور کار میکنند، نقش مهمی در کارکرد این لامپ دارند.
فیلتر جاذب ذرات هوای آلوده حاوی ذره های ریز با بازدهی بالا در این چراغ:
این فیلتر از رشته های فایبرگلاس ساخته شده و ۹۹٫۹۷ درصد الودگی هوای ورودی به خود را جذب می کند. بو، دود و سایرگازها توسط این فیلتر جذب می شوند. به طور کلی این لامپ توسط موتور تعبیه شده هوا را می مکد و قبل از رها کردن آن آلودگیها ی آن را توسط فیلتر جذب می کند و هوای پاکی را در مناطق پرترافیک شهری ایجاد میکند.

 

پاسخ ترک

2 × 4 =