پرونده لو رفتن سؤالات امتحانی باز است

اجتماع > آموزش – امتحانات خرداد امسال هم به پایان رسید اما حواشی لو رفتن و فروش سؤالات امتحانی کام بسیاری از دانش‌آموزان را تلخ کرد.

البته مسئولان به دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان اطمینان‌خاطر داده‌اند که چنین چیزی نبوده و امتحانات در کمال سلامت برگزار شده‌است.
پلیس فتا هم روز گذشته در اظهارنظری کلی اعلام کرد: «هیچ شکایتی از سوی مسئولان آموزش و پرورش مبنی بر شناسایی فروشندگان سؤالات لو رفته امتحانات نهایی در شبکه‌های اجتماعی به‌دست این پلیس نرسیده‌است.»
گزارشی درخصوص فروش سؤالات امتحانی ۲ساعت قبل از امتحان پیش‌تر در همشهری منتشر شد که در آن مسئولان این موضوع را تأیید نکردند. با اتمام امتحانات خرداد، گزارش‌هایی در خبرگزاری‌ها منتشر شد که فروش و لو رفتن سؤالات امتحانی را تأیید می‌کرد.
خبرگزاری‌های تسنیم و فارس در گزارش‌های مشابهی نگرانی‌های والدین و دانش‌آموزان دراین‌باره را منعکس و اسنادی دال بر لورفتن و فروش سؤالات امتحانی منتشر کردند. در برابر اما عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش‌وپرورش معتقد است که این کانال‌ها و صفحات کاملا شیادی است و از شرایط زمان امتحانات دانش‌آموزان سوءاستفاده می‌کنند چرا که امتحانات نهایی از ضریب امنیت بالایی برخوردار بوده و احتمال لو رفتن سؤالات صفر است.
علیرضا سلیمی، دبیر کمیسیون آموزش مجلس البته موضوع را مختومه نمی‌داند و می‌گوید: «بحث‌هایی در این خصوص در کمیسیون آموزش مجلس شده و گزارشی به‌دست ما رسیده، اما مستنداتی نداریم. موضوع مهم این است که چگونه سؤالات امتحان نهایی لو می‌رود و این درحالی است که آموزش و پرورش در این خصوص سکوت کرده است. آموزش و پرورش باید مشخص کند که این موضوع چقدر واقعیت دارد.مجلس با حساسیت فوق‌العاده این موضوع را پیگیری می‌کند؛ چراکه این موضوع باعث رواج بی‌عدالتی خواهد شد و باید با فروشندگان این سؤالات برخورد کرد و هرگز قابل دفاع نیست.»

Powered by WPeMatico