اجتماع > اجتماعی – رضا علیزاده:تصویب قانون افزایش حقوق مستمری نیازمندان، گام بزرگی برای ریشه کن کردن فقر و محرومیت است که از سوی مجلس و دولت برداشته شد.

هم دولت و هم مجلس روحیه و انگیزه قابل ستایشی در رابطه با پیگیری و تحقق این قانون دارند. تمام کوشش‌ها به این معطوف شده که این قانون در برنامه ششم توسعه عملیاتی شود. دغدغه اصلی، تأمین بودجه این قانون است.
همانطور که در مصوبه مجلس آمده، اعتبار و بودجه اجرایی شدن این طرح قرار است از محل حذف یارانه پردرآمد‌ها تأمین شود. حذف یارانه‌های دهک بالای جامعه در اختیار دولت است و باید با فوریت در این زمینه اقدام کرد. به‌نظر بنده اکنون که این قدم بزرگ برداشته شده، مردم را نیز در این امر خیر شریک کنیم. اگر رسانه‌ها به میدان بیایند، می‌توان گوشه‌ای از حقایق تلخ زندگی ۶میلیون نیازمند از کارافتاده را نشان داد.
با این روشنگری، آنهایی که نیاز به دریافت یارانه ندارند وقتی ببینند که درصورت عدم‌دریافت یارانه، این اعتبار در جای بهتری خرج می‌شود، داوطلبانه از دریافت یارانه انصراف خواهند داد. قانون افزایش مستمری نیازمندان به‌زودی اجرایی می‌شود اما چه زیباست که در این حرکت نیکو مردم نیز همگام دولت و مجلس شده تا هر چه سریع‌تر نیازمندان جامعه از این اعتبار بهره‌مند شوند. همه با هم باید به ۶میلیون نفر کمک کنیم.

Powered by WPeMatico