هدیه در قوطی فلزی!!

تقریباً همه می دانیم که روز مادر (۳۱ فروردین ۹۳) و روز پدر (۲۳ اردیبهشت ۹۳) نزدیک است. اگر به این مناسبت ها یا موارد دیگر تصمیم دارید روزی به یادماندنی برای عزیزانتان رقم بزنید، ایده ی جالب و کم نظیری را به شما پیشنهاد می دهم که قطعاً باعث شگفتی آن ها خواهد بود. از این ایده برای کیک، خوراکی های کوچک و حتی بسته بندی هدیه می توانید استفاده کنید. ایده ای که در این پست ارائه می شود برای هر سنی مناسب است. لطفاً به نکات موجود در متن دقت کنید.

    این مطلب مکمل این پست است. در صورت تمایل آن را ببینید.

آن چه نیاز دارید:

قوطی کنسرو (با درب آسان باز شو)

کیک یا کاپ کیک آماده یا مایع کیک

تزیینات روی کیک (ترافل، شکلات و…)

هدیه متناسب با اندازه قوطی کنسرو

لیبل برای قوطی (دلخواه)

روش کار:

۱- قوطی کنسرو را از قسمت انتها باز کنید. در قوطی را دور نیندازید.

۲- قوطی را خالی کنید. بشویید و خشک کنید.

نکته

لطفاً قبل از این که به مرحله پخت و پز بروید به این نکته دقت کنید:

همان طور که می دانید ماده شیمیایی “بیسفنول آ” (bisphenol A) که در ساخت قوطی‌های کنسروی بکار برده می‌شود برای بدن بسیار مضر است .لذا قبل ازشروع، مطمئن شوید قوطی دارای برچسب بدون بیسفنول ا (BPA free) باشد.

اگر این طور نیست و از این موضوع اطمینان ندارید، می توانید کیک را در ظروف همیشگی بپزید و با قوطی کنسرو قالب بزنید یا خودتان کیک را به شکل دلخواه برش دهید و درون قوطی بگذارید. می توانید کاپ کیک درون قوطی بگذارید و… تصمیم گیری با شماست.

۳- سپس مراحل ۲ تا ۴ که در اینجا ذکر شد، انجام دهید.

Cake-In-A-Can-2-22

۴- پس از خارج کردن کیک، قوطی را دوباره بشویید و ابتدا تزییناتی که تمایل دارید روی کیک قرار بگیرید را درون قوطی بریزید. سپس کیک که سرد شده است را درون قوطی گذاشته، در قوطی را با چسب بچسبانید. (زیرا قوطی برگردانده می شود و این قسمت که چسبانده اید، در حقیقت قسمت زیرین است.)

Cake-In-A-Can-2-3

۵- در صورت تمایل لیبل جدید که خودتان طراحی کرده اید را روی قوطی بچسبانید. برای زیبایی بیشتر می توانید از چسب واشی (washi tape) استفاده کنید.

Cake-In-A-Can-2-6

۶- اگر تمایل دارید می توانید قسمتی که برای باز کردن قوطی طراحی شده است، تزیین کنید و سپس قوطی را به عزیزانتان تقدیم کنید.

Cake-In-A-Can-2-5

۷- اگر به آشپزی و شیرینی پزی علاقه ندارید یا آن را بلد نیستید، می توانید هدیه یا حتی یک یادداشت سورپرایز کننده یا بلیط یک سفر (به عنوان مثال سفر به برزیل به مناسبت برگزاری جام جهانی Smile ) یا کنسرت و…  را به همراه شکلات های کوچک یا لوازم تزیینی داخل قوطی قرار دهید.

پاسخ ترک

یک + بیست =