اقتصاد > صنعت – اقتصادنیوز نوشت: دامنه گلایه از کیفیت خودروهای داخلی به معاون اجرایی رئیس جمهور هم رسید و وی به قیمت و کیفیت خودروهای داخلی انتقاد کرد.

اگرچه وزیر صنعت، معدن و تجارت به کمپین ممنوعیت خرید خودروی صفر واکنش تندی نشان داد و ایجاد این کمپین را خلاف و گناه دانست و گفت: «این کار ضدانقلاب است که به ضرر اقتصاد داخل خواهد بود» اما محمد شریعتمداری در خصوص این موضوع با مردم همدلی کرد و از کیفیت پایین و قیمت بالای خودروی داخل انتقاد کرد.

محمد شریعتمداری در حاشیه افتتاح خط تولید وانت دوکابین ایسوزو در بهمن موتور گفت: صنعت خودروسازی ما با وجود همه افت و خیزها و فراز و فرودها همچنین فشارهای ناشی از جنگ تحمیلی و تحریم‌های پس از آن در انتقال فناوری و دانش فنی و سرمایه و دسترسی به امکانات برای تولید برتر تا حدود زیادی راه خود را پیدا کرده است.

شریعتمداری با بیان اینکه مردم شریف ما در این سال ها همراه تولید داخلی بوده‌اند، افزود : مردم بعضا تولید داخلی را گرانتر و با کیفیت کمی پائین‌تر از مشابه خارجی خریداری کرده‌اند. مردم ما همچنین در یک جهاد دیگری که حمایت از تولید داخلی است شرکت کرده‌اند و ما باید از این روحیه مردم پاسداری کنیم و شرایطی را فراهم کنیم تا در آینده نه‌چندان دور کیفیت تولید محصولات ایرانی در خور و شایسته مردم ایران باشد.

وی گفت: همچنین در حوزه اجرای مقررات و ضوابط فنی ما با صنعت خودرو مذاکره کردیم که استاندارد محصولات پر تولید مانند پراید و پژو را به مقررات یورو نزدیک کنند و امیدواریم به‌زودی کیفیت خودرو داخلی ما با اجرای مقررات بسیار بهتر و مطلوبتر و شایسته مردم شریف ما باشد.

تاکید شریعتمداری بر همراهی و همدلی مردم پس از آن صورت گرفت که سخنان نعمت‌زاده و ضدانقلاب خواندن کمپین ممنوعیت خرید خودرو واکنش‌های زیادی را به همراه داشت. اولین فردی که اظهارات وی واکنش نشان داد رئیس جمهور بود که طبق برخی گزارش‌های خبرگزاری‌ها، وی به نعمت‌زاده در خصوص این اظهارنظر تذکر داد و بعد از آن سخنگوی دولت هم در نشست خبری خود گفت در شان مقامامت دولتی نیست که چنین سخن بگویند.

اکنون هم شریعتمداری از همراهی و همدلی مردم با خودروهای بی‌کفیت داخل سخن گفته و تاکید کرده کیفیت این خودروها باید افزایش یابد.
۲۲۵۳۹