اجتماع > آموزش – همشهری آنلاین:نتایج مرحله اول آزمون دوره دکتری (Ph.D) نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۷ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام این خبر گفت: همه داوطلبانی که در این آزمون شرکت کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org و وارد کردن شماره داوطلبی و سایر مشخصات فردی شامل نام خانوادگی، نام، شماره شناسنامه و سال تولد، کارنامه اولیه اعلام نتیجه را مشاهده و در صورت لزوم آن را چاپ کنند.
حسین توکلی افزود: بر اساس نتایج اعلام شده، از تعداد ۱۸۷ هزار و ۸۲۱ داوطلب حاضر در جلسه آزمون دکتری، ۱۷۳ هزار و ۷۶۳ داوطلب مجاز و تعداد ۱۴ هزار و ۵۸ نفر مجاز به انتخاب رشته نیستند.
وی خاطرنشان کرد: به این ترتیب، ۹۲.۵۲درصد حاضرین در جلسه آزمون مجاز و ۷.۴۲ درصد غیرمجاز به انتخاب رشته شناخته شدند.
توکلی افزود: از مجموع داوطلبانی که برای انتخاب رشته، مجاز شده‌اند تعداد ۷۵ هزار و ۷۵۹ نفر زن و ۹۸ هزار و ۴ نفر مرد هستند.
به گفته وی، از تعداد ۱۷۳ هزار و ۷۶۳ داوطلب مجاز به انتخاب رشته، تعداد ۷۳ هزار و ۶۸۰ داوطلب مجاز به انتخاب رشته کدرشته‌های محل‌های دوره روزانه و دیگر دوره‌ها شده‌اند.
مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: تعداد ۱۰۰ هزار و ۸۳ دوطلب منحصرا مجاز به انتخاب کدرشته محل‌های غیر روزانه (سایر دوره‌ها) هستند.
وی ادامه داد: آن دسته از داوطلبانی که در این مرحله، مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، ضرورت دارد بر اساس برنامه زمانی تعیین شده در اطلاعیه‌ای که به همراه اعلام نتایج در پایگاه سنجش آموزش کشور منتشر شده است، پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های مورد علاقه خود اقدام کنند.
توکلی تصریح کرد: داوطلبان باید سپس کد رشته محل‌های انتخابی خود را به ترتیب تقدم علاقه در فرم انتخاب رشته اینترنتی وارد کنند.
وی بیان داشت: مهلت تکمیل فرم انتخاب رشته آزمون دکتری از روز دوشنبه سوم اردیبهشت ماه ۹۷ از طریق سایت سازمان سنجش آغاز می‌شود و در روز شنبه ۸ اردیبهشت ماه ۹۷ پایان می‌پذیرد.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: پس از صدور کارنامه برای تمام داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون دکتری نیمه‌متمرکز سال ۹۷ بر اساس ضوابط و شرایط اعلام شده توسط دانشگاه آزاد اسلامی که از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه به اطلاع متقاضیان واجد شرایط خواهد رسید.
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره زمان و نحوه انتخاب رشته و زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته به همراه اعلام نتایج در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قرار گرفته است.
آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۷ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی، روز جمعه چهارم اسفند ۹۶ در ۷ گروه آموزشی و ۲۴۶ کدرشته امتحانی در ۵۵ شهرستان و ۱۱۷ حوزه امتحانی برگزار شد.
برای شرکت در این آزمون، تعداد ۲۳۴ هزار و ۷۰۶ داوطلب ثبت‌نام کردند که حدود ۴۳ درصد آنها زن و ۵۷ درصد مرد بودند.
از مجموع داوطلبان آزمون دکتری امسال، ۱۳۶ هزار و ۶۶۵ نفر در گروه علوم انسانی، ۲۱ هزار و ۴۰۳ نفر در گروه علوم پایه، ۴۳ هزار و ۶۵۹ نفر در گروه فنی و مهندسی، ۱۲ هزار و ۷۲۴ نفر در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، ۱۲ هزار و ۶۲۳ نفر در گروه هنر، ۲ هزار و ۲۸۷ نفر در گروه دامپزشکی و ۵ هزار و ۳۴۵ نفر در گروه زبان ثبت‌نام کردند.
با توجه به غیبت بیش از ۴۶ هزار داوطلب در جلسه آزمون دکتری ۹۷، این رقابت علمی با حضور ۱۸۷ هزار و ۸۲۱ داوطلب برگزار شد.

Powered by WPeMatico