دانش > فناوری – تیم ربات های انسان نمای سایز نوجوان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به کسب مقام دوم رقابت های فنی در مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۵ در کشور چین شد.

به گزارش ایرنا، سرپرست تیم­های ربوکاپ این دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: تیم هایی از کشورهای آمریکا، آلمان، هند، تایوان و ایران در لیگ ربات­ های انسان نمای سایز نوجوان مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۵ حضور دارند.

سروش صادق نژاد افزود: نوزدهمین دوره مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۵ از روز ۲۸ تیرماه ماه امسال با حضور بیش از ۲۰۰ تیم از دانشگاه ها، مدارس و آموزشگاه های مختلف از ۴۸ کشور دنیا آغاز به کار کرد و دانشگاه صنعتی امیرکبیر با سه تیم در لیگ ربات های شبیه ساز امداد و نجات، ربات های فوتبالیست سایز کوچک و ربات های انسان نما شرکت کرده است.

وی در مورد روند مسابقات جهانی ربوکاپ امسال توضیح داد: در دو روز ابتدایی این مسابقات، تیم ربات های انسان نمای سایز نوجوان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شد با پشت سر گذاشتن تیمی از هند و با کسب سه تساوی برابر تیم هایی از آلمان و ایران که سابقه قهرمانی چندین دوره این مسابقات را در کارنامه خود دارند، در جایگاه دوم گروهی این مسابقات قرار گیرد.

عضو هیات رییسه فدراسیون جهانی ربوکاپ در لیگ ربات­های انسان­ نما افزود: این رقابت ها با حضور ۲۹ تیم در شهر حفای چین درحال برگزاری است و مرحله مقدماتی آن روز گذشته به کار خود پایان داد.

۲۱۲۱