مرغ سوخاری

photo_2015-11-29_02-25-45

برای ۲نفر چی لازم دارم:
سینه یک مرغ: کامل پودر سیر، آویشن و فلفل سیاه: به میزان لازم پیاز ریز شده: یک عدد کوچک جعفری و پیازچه: ریز شده ۵۰ گرم روغن زیتون: کمی برای داخل تابه زعفران آب کرده و آبلیمو: به میزان لازم تخم‌مرغ: ۲ عدد آرد سفید: دو قاشق غذاخوری آرد سوخاری: به میزان لازم

چطوری درست کنم:
۱. ابتدا سینه کامل یک مرغ را که معمولا به دو تکه تقسیم می‌کنیم، بدون استخوان کرده و فیله‌های آن را نیز جدا می‌کنیم. هر سینه را نیز از عرض به دو قسمت تقسیم کرده و با بیفتک کوب، خوب می‌کوبیم.

۲. تکه‌ های مرغ را با زعفران، آبلیمو و نمک و فلفل مزه‌دار کرده و می‌گذاریم تا یک ساعت بمانند. در این فاصله مواد میانی را آماده می‌کنیم. ابتدا پیاز و جعفری پیازچه را ریز خرد کرده و با ادویه‌ها مخلوط می‌کنیم. به مواد نمک و فلفل می‌زنیم و از مواد میان مرغ‌ها گذاشته و آنها را روی هم دو لا می‌کنیم و دو لبه را با یک چوب خلال بلند می‌بندیم و بهم ثابت می‌کنیم.

۳. تخم مرغ‌ها را خوب بهم می‌زنیم تا کف کنند سپس مقداری زعفران و نمک و ادویه آرد را به آن اضافه می‌کنیم و بهم می‌زنیم تا مایه یکدست شود. مرغ شکم پر آماده را داخل مایه و سپس آرد سوخاری غلتانده و در روغن داغ شناور و سرخ می‌کنیم سپس خلال را از داخل مرغ بیرون کشیده و به همراه سیب زمینی، گوجه فرنگی سرخ شده و سبزیجات سرو می‌کنیم.

۴. می توانید با گوجه یا هر چیز دیگری تزیین اش کنید.

پاسخ ترک