مرغ سوخاری

photo_2015-11-29_02-25-45

براي ۲نفر چي لازم دارم:
سينه يک مرغ: کامل پودر سير، آويشن و فلفل سياه: به ميزان لازم پياز ريز شده: يک عدد کوچک جعفري و پيازچه: ريز شده ۵۰ گرم روغن زيتون: کمي براي داخل تابه زعفران آب کرده و آبليمو: به ميزان لازم تخم‌مرغ: ۲ عدد آرد سفيد: دو قاشق غذاخوري آرد سوخاري: به ميزان لازم

چطوري درست کنم:
۱٫ ابتدا سينه کامل يک مرغ را که معمولا به دو تکه تقسيم مي‌کنيم، بدون استخوان کرده و فيله‌هاي آن را نيز جدا مي‌کنيم. هر سينه را نيز از عرض به دو قسمت تقسيم کرده و با بيفتک کوب، خوب مي‌کوبيم.

۲٫ تکه‌ هاي مرغ را با زعفران، آبليمو و نمک و فلفل مزه‌دار کرده و مي‌گذاريم تا يک ساعت بمانند. در اين فاصله مواد مياني را آماده مي‌کنيم. ابتدا پياز و جعفري پيازچه را ريز خرد کرده و با ادويه‌ها مخلوط مي‌کنيم. به مواد نمک و فلفل مي‌زنيم و از مواد ميان مرغ‌ها گذاشته و آنها را روي هم دو لا مي‌کنيم و دو لبه را با يک چوب خلال بلند مي‌بنديم و بهم ثابت مي‌کنيم.

۳٫ تخم مرغ‌ها را خوب بهم مي‌زنيم تا کف کنند سپس مقداري زعفران و نمک و ادويه آرد را به آن اضافه مي‌کنيم و بهم مي‌زنيم تا مايه يکدست شود. مرغ شکم پر آماده را داخل مايه و سپس آرد سوخاري غلتانده و در روغن داغ شناور و سرخ مي‌کنيم سپس خلال را از داخل مرغ بيرون کشيده و به همراه سيب زميني، گوجه فرنگي سرخ شده و سبزيجات سرو مي‌کنيم.

۴٫ مي توانيد با گوجه يا هر چيز ديگري تزيين اش کنيد.

پاسخ ترک

9 − پنج =