لازانیا با اسفناج

لازانیا با اسفناج

لازانیا با اسفناج

اموزش اشپزی لازانیا با اسفناج :

لازانیا بسیار غذای خوشمزه است که اکثر ا این غذای فرنگی را دوست دارند مخصوصا با اسفناج که خیلی لذیذ تر میباشد در صورت امکان اسفناج تازه استفاده نمایید شما میتوانید طرز تهیه این غذای خوش طعم را در سایت آشپزی مشاهده نمایید

سلامتی لازانیا اسفناج :

 اسفناج حاوی مقادیر مناسبی از آهن ، کلسیم ، پتاسیم وانواع ویتامین ها از جمله آ ، ب ، ث و… است . چون دارای ترکیبات فلاوونوئیدی است و آنتی اکسیدان است ضد التهابات و سرطان است . ملین بسیار خوبی است و ضد یبوست است. کلسترول را پایین می آورد . خنک است و بدن را قلیایی می کند . برای برطرف کردن ورم کبد و روده هم مؤثر است . اگر مبتلابه ورم مفاصل و سنگ کلیه و مثانه هستید از خوردن آن اجتناب کنید .

انواع پاستاها از جمله لازانیا کربوهیدرات هستند پس حاوی مقدار زیادی انرژی می باشند که چربی کمی دارند . برای کودکان و همین طور ورزشکاران توصیه می شود .

خواص لازانیا با اسفناج :

اسفناج سرد و تر است .

  1. اسفناج را پس از تمیز کردن و شستن با کمی آب و نمک بپزید و ساطوری کنید و در پیاز داغ تفت دهید .
  2. لازانیای پیش پخت( اگر از لازانیای معمولی استفاده می کنید طبق دستور جعبه آن را آماده کنید ) را سه دقیقه در آب معمولی قرار دهید
  3. ف ظرف نچسب خود را با کمی روغن چرب کنید و یک ردیف ورقه های لازانیا را بچینید . سپس مخلوط اسفناج و پیاز را به طور مساوی روی آن پخش کنید . پنیر پارمزان را با پنیر پیتزا مخلوط کرده روی آن بریزید و بعد سس سفید را به طوری که روی همه ی ورقه ها را بگیرد بریزید. به همین ترتیب تا چهار ردیف این کار را ادامه دهید می توانید بین لایه دو و سه کمی هم کچاپ بریزید .
  4. در آخر روی آنها پنیر ریخته و بعد سس سفید بریزید و در فر دمای ۱۶۰ مدت ۴۵ دقیقه قرار دهید.
  5. برای تهیه سس سفید آرد را تفت دهید تا خامی آن گرفته شود . سپس کره را به آن اضافه کنید . بهتر است کره کاملا نرم باشد و بلافاصله از فریزر در نیامده باشد و خوب مخلوط کنید بعد شیر را اضافه کنید در دو مرحله و سریع هم بزنید تا گلوله نشود و سیر رنده شده را اضافه کنید . نمک و فلفل سیاه هم همین طور .

پاسخ ترک

چهارده + 19 =