کباب بوقلمون

گوشت بوقلمون از پرمصرف ترین و پر خاصیت ترین گوشتهاست چرا که هم دارای گوشت سفید و هم دارای گوشت قرمز است ! به گزارش ایران ناز علاوه بر این حجم بیشتر گوشت در مقابل استخوانهای کمتر ، باعث ترجیح استفاده از گوشت بوقلمون بجای گوشت گاو شده است. در این بخش از ایران ناز میخواهیم طرز تهیه نوعی کباب با گوشت بوقلمون را به شما آموزش بدهیم امیدواریم این غذای خوشمزه را تهیه کنید و لذت ببرید .

طرزتهیه کباب بوقلمون

مواد مورد نیاز برای ۴ نفر

کعب ران بوقلمون  ۵۰۰ گرم

گشنیز تازه با ساقه ۲۰ گرم

نعنای تازه با ساقه   ۲۰ گرم

زنجبیل تازه (خردشده) ۲.۵ سانتیمتر

سیر ۶-۸ حبه

زیره (آسیاب‌شده)۱ قاشق غذاخوری

تخم گشنیز (آسیاب‌شده)۱ قاشق غذاخوری

چیلی سبز تازه بزرگ ۱ عدد

چیلی قرمز (آسیاب‌شده)  ½ قاشق غذاخوری

آبلیمو  ۱ قاشق غذاخوری

نمک  به میزان دلخواه

روش پخت

گوشت بوقلمون را به خوبی تمیز کنید و تمامی تار و پود آن را جدا کنید. البته چربی آن را دور نریزید.گوشت بوقلمون را به همراه گشنیز، نعنا، زنجبیل، سیر و چیلی سبز چرخ کنید.

بعد از چرخ کردن، پودر زیره، تخم گشنیز، چیلی قرمز، آبلیمو و نمک را اضافه کنید و به خوبی مخلوط کنید.درب آن را ببندید و بگذارید درون یخچال تا سرد شود.

به اندازه یک گلوله ۵سانتی از مخلوط گوشت چرخ‌کرده بردارید و با دست آن را به خوبی ورز دهید.گلوله گوشت را روی وسط سیخ مخصوص کباب کوبیده قرار دهید و دورتادور سیخ را بپوشانید. حتما از سیخ مخصوص کباب کوبیده استفاده کنید.

دستتان را کمی با روغن یا آب آغشته کنید و روی گوشت بمالید و آن را به شکل سوسیس با قطر ۲.۵سانت درآورید.به همین ترتیب باقی مخلوط گوشت را به سیخ بکشید.سیخ‌های گوشت را روی منقل که از پیش روشن کرده‌اید، کباب کنید. بیش از اندازه کباب‌ها را نپزید.

مطالب مرتبط:

طرز تهیه ته چین ماهی خوشمزه

نحوه درست کردن کباب کوبیده ایرانی

Powered by WPeMatico

پاسخ ترک