صاحب ایران مال کیست ؟

آیا می‌دانید بزرگترین مجتمع تجاری و اداری خاورمیانه  همین بیخ گوش ما در حال ساخت است؟ .  اهالی منطقه ۲۲ پایتخت احتمالا تا حالا متوجه شده‌اند .  که در ضلع جنوبی بزرگراه شهید همت سنگ بنای پروژه غول پیکری گذاشته شده .

زیربنای کل آن یک میلیون و ۷۰۰ هزار متر مربع است.صاحب ایران مال کیست ؟

البته این عدد مساحت کل پروژه است و بخش تجاری آن حدود ۱۸۶ هزار متر مربع خواهد بود.  یعنی ۱۰ برابر بزرگتر از مراکز تجاری سام سنتر و مدرن الهیه و تقریبا دو برابر کل زیر بنای پاساژ پالادیوم .  مساحت تجاری این پروژه هم‌ردیف پروژه‌های بزرگ دنیا می‌ایستد و اندکی بزرگتر از The Trafford center انگلستان و Mall of America آمریکاست.

بگذارید برای پی بردن به عظمت این پروژه یک مثال دیگر بزنیم. برای بازدید از کل بخش تجاری این پروژه باید حدود ۱۴٫۷ کیلومتر پیاده روی کنید.

یعنی به‌اندازه مسافت خیابان ولیعصر از میدان منیریه تا تجریش! حالا این سوال پیش می‌آید. . صاحب این غول تجاری کیست؟ کارفرمای این پروژه که قبل‌تر به نام تهران مال و تات مال شناخته می‌شد و بعدها به «بازار بزرگ ایران» تغییر یافت، شرکت البرز تات به مدیریت «علی انصاری»صاحب ایران مال است .ص

بیل گیتس ایران

در طول این ۲۰ سال، علی انصاری نه مانند بیل گیتس آمریكایی اقدام به ابداع ویندوز كرد .

و نه مانند میستوبیشی و سوزوكی ژاپنی اقدام به تولید خودروی جدیدی كرد .، اما رشد مالی او در طول این ۲۰ سال، اگر نگوییم در جهان بی سابقه بوده، دست كم، كم سابقه بوده است.

وی با بساز بفروشی و فعالیت در بازار آهن و سپس بازار مبل صاحب ثروتی چند میلیاردی شد و سپس طی دولت احمدی نژاد این چند میلیارد تومان به چندهزار میلیارد تومان تبدیل شده است.صاحب ایران مال کیست ؟ 

علی انصاری توانست اولین مجوز بانك خصوصی را از دولت محمود احمدی نژاد در شرایطی دریافت كند كه مقامات بانك مركزی تحت فشار شدیدی برای دادن این مجوز بودند.

وی به جای واریز كردن ۲۰۰ میلیارد تومان وجه نقد به حساب بانك مركزی برای تشكیل سرمایه بانك، تنها ۲۰ میلیارد تومان وجه نقد را كه از سوی تعدادی از باشگاههای ورزشی به فرمان علی آبادی، رئیس وقت سازمان تربیت بدنی و آخرین سرپرست وزارت نفت تامین شده بود و پول تامین شده از سوی گروه سایپا كه تحت فرمان اسفندیار رحیم مشایی قرار داشت، تامین كرد.

مابقی سرمایه برخلاف نص صریح مقررات بانكی، به جای وجه نقد از طریق به وثیقه گذاشتن اسناد ملكی انجام شد.صاحب ایران مال کیست ؟ 

جناب انصاری بدون طی كامل مراحل قانونی و این بند قانون كه هر فرد نمی تواند بیش از ۱۰ درصد سهام بانكی را دارا باشد، در ۸۸/۸/۸ بانك تات را افتتاح كرد.

اكنون یكی از گرانقیمت ترین قصرهای خصوصی ایران در شمال شهر تهران كه چندی پیش گزارشها و فیلمهایی درباره آن در مطبوعات و رسانه ها منتشر شد، متعلق به انصاری است

احب ایران مال کیست ؟ 

1 نظر

  1. آفای انصاری نه فقط پروژه روباپول مردم البته به اسم بانک آینده شروخ کردبلکه درساخت هم بافسادفراوان واعمال نفوذاخوی ایشان هزینه چندبراربه پروژه تحمیل کردباهمکاری شرکت پایدارپی سازه وملکی نیا نمونه درهتل باشرکت نوبنیادآرمان ابنیه باهزینه گزاف وباقراردادنامعلوم که عملاکارفرماوپیمانکارشزیک بودند بانصب مهندس منصوری ازدوستان قدیم تامیتوانستندبردندوخوردندوالآن هم واگذاری ساختمان برج غربی به همین شرکت که هیچ رزومه ای ندارد

پاسخ ترک

1 × چهار =