صاحب ایران مال کیست ؟

آیا می‌دانید بزرگترین مجتمع تجاری و اداری خاورمیانه  همین بیخ گوش ما در حال ساخت است؟ .  اهالی منطقه ۲۲ پایتخت احتمالا تا حالا متوجه شده‌اند .  که در ضلع جنوبی بزرگراه شهید همت سنگ بنای پروژه غول پیکری گذاشته شده .

زیربنای کل آن یک میلیون و ۷۰۰ هزار متر مربع است.صاحب ایران مال کیست ؟

البته این عدد مساحت کل پروژه است و بخش تجاری آن حدود ۱۸۶ هزار متر مربع خواهد بود.  یعنی ۱۰ برابر بزرگتر از مراکز تجاری سام سنتر و مدرن الهیه و تقریبا دو برابر کل زیر بنای پاساژ پالادیوم .  مساحت تجاری این پروژه هم‌ردیف پروژه‌های بزرگ دنیا می‌ایستد و اندکی بزرگتر از The Trafford center انگلستان و Mall of America آمریکاست.

بگذارید برای پی بردن به عظمت این پروژه یک مثال دیگر بزنیم. برای بازدید از کل بخش تجاری این پروژه باید حدود ۱۴٫۷ کیلومتر پیاده روی کنید.

یعنی به‌اندازه مسافت خیابان ولیعصر از میدان منیریه تا تجریش! حالا این سوال پیش می‌آید. . صاحب این غول تجاری کیست؟ کارفرمای این پروژه که قبل‌تر به نام تهران مال و تات مال شناخته می‌شد و بعدها به «بازار بزرگ ایران» تغییر یافت، شرکت البرز تات به مدیریت «علی انصاری»صاحب ایران مال است .ص

بیل گیتس ایران

در طول این ۲۰ سال، علی انصاری نه مانند بیل گیتس آمریکایی اقدام به ابداع ویندوز کرد .

و نه مانند میستوبیشی و سوزوکی ژاپنی اقدام به تولید خودروی جدیدی کرد .، اما رشد مالی او در طول این ۲۰ سال، اگر نگوییم در جهان بی سابقه بوده، دست کم، کم سابقه بوده است.

وی با بساز بفروشی و فعالیت در بازار آهن و سپس بازار مبل صاحب ثروتی چند میلیاردی شد و سپس طی دولت احمدی نژاد این چند میلیارد تومان به چندهزار میلیارد تومان تبدیل شده است.صاحب ایران مال کیست ؟ 

علی انصاری توانست اولین مجوز بانک خصوصی را از دولت محمود احمدی نژاد در شرایطی دریافت کند که مقامات بانک مرکزی تحت فشار شدیدی برای دادن این مجوز بودند.

وی به جای واریز کردن ۲۰۰ میلیارد تومان وجه نقد به حساب بانک مرکزی برای تشکیل سرمایه بانک، تنها ۲۰ میلیارد تومان وجه نقد را که از سوی تعدادی از باشگاههای ورزشی به فرمان علی آبادی، رئیس وقت سازمان تربیت بدنی و آخرین سرپرست وزارت نفت تامین شده بود و پول تامین شده از سوی گروه سایپا که تحت فرمان اسفندیار رحیم مشایی قرار داشت، تامین کرد.

مابقی سرمایه برخلاف نص صریح مقررات بانکی، به جای وجه نقد از طریق به وثیقه گذاشتن اسناد ملکی انجام شد.صاحب ایران مال کیست ؟ 

جناب انصاری بدون طی کامل مراحل قانونی و این بند قانون که هر فرد نمی تواند بیش از ۱۰ درصد سهام بانکی را دارا باشد، در ۸۸/۸/۸ بانک تات را افتتاح کرد.

اکنون یکی از گرانقیمت ترین قصرهای خصوصی ایران در شمال شهر تهران که چندی پیش گزارشها و فیلمهایی درباره آن در مطبوعات و رسانه ها منتشر شد، متعلق به انصاری است

احب ایران مال کیست ؟ 

13 نظرات

 1. سلام همیشه تمام ثروتمندان عالم در معرض قضاوت های نادرست یا درست هستند فطار در حرکت همیشه به ان سنگ می زنند اگر مال از طریق رانت وغیره باشد قطار در طول راه وزمان از خط خارج و چپ میشود شک نکنید .

 2. همین که سرمایه داران کلان در این مملکت سرمایه گذاری می کنند و سرمایه های خود را از کشور خارج نکنند ، موجب اشتغال هزاران جوان و بیکار ایرانی می گردد و مایه ی امید و دلگرمیست.

 3. چپ میشود شک نکنید. حتما از طریف رانت بوده شک نکنید.
  هر کجا کاخی بر پاست لاجرم کوخی هم در کنار ش برجاست .علی (ع). چرا که لازمه کاخ نشینی خوردن حق دیگران است.

 4. سلام .دوستان .من برای یه پیمانکار تو پروژه ایران مال کار کردم و حالا پولمو نمیده .چیکار کنم .چطور میتونم برم پیش آقای انصاری و شکایت کنم.اصلا همچین کار میتونم برم شکایت کنم

 5. اگر کمی تحقیق کنید متوجه میشید افرادی که از راه نادرست مثل رانت رشوه عدم پرداخت مالیات و…ب ثروت رسیده اند نتوانسته اند ثروتشان را حفظ کنند مطمئن باشید چنین افرادی ثروتشان حلال است لطفا اول تحقیق کنید بعد قضاوت کنید چون پول نادرست پایدار نمیماند افرین ب چنین انسانهایی که دارن ب پیشرفت ایران و جهان کمک میکنند تا جهان جای بهتری برای زندگی باشد

 6. دوست عزیز(ب) لطفا ادرس حدیثی که از حضرت علی ذکر کردین بنویسین رجوع کنیم ببینیم واقعیته یا نه بعید میدونم چون حضرت علی ع حضرت خدیجه امام حسن جزء ثروتمندان زمان خودشون بودند و همه امامانمون و تمام پیامبران و مراجع تقلیدمون همشون ثروتمند بودند شما هیچکدام از اولیا خدارو نمیتونید پیدا کنید که فقیر باشند

 7. سلام.اونجا یه ساختمان هست معروفه به ساختمان شیشه ای ..که دفتر کارفرماست ..اگه بری اونجا شکایت کنی پیمانکارو ملزم به پرداخت میکنن..ساختمان شیشه ای پشت ایران ماله

 8. نمیدونم چرا بعضیها بجای اینکه با تلاش و کار و حق زحمه عرق ریخن خودشون .اروم اروم جمع کنن تا بتونن بجایی برسن و درست زندگی کنن فقط سنگ ادمای پول دار و به سینه میزنن و حسرت میخورن .
  دوستان عزیز من تجربه شو دارم سه بار خوردم زمین ولی از صفر با کارگری .نظافت خونه مردم .شروع کردم بلند شدم ..موقعی که نداشته باشی و نخواهی تلاش کنی زشته .

  در زوزگاری که خنده مردم از زمین خوردن توست
  پس برخیز تا چنین مردمی بگیریند

  غریب به یقین اقای انصاری هم تلاش کرده تا به اینجا رسیده .خدا قوت اقای انصاری

 9. دوستان عزیز
  با درود
  لطفا کسانی که در جایگاه مخالفین مطالبی عنوان می کنند لطفا به این مطلب توجه داشته باشند که همه ما داریم توی این مملکت زندگی می کنیم چطوره که یکی بعد از بیست سال صاحب ثروت هزاران میلیاردی می شود ویکی به نان شبش هم محتاج در حالی که هر دو دارند کارمی کنند .مثال من هم مقایسه کارمندان دولت وبخش خصوصی با این اشخاص ثرتمند است.
  مطلب اینجاست که ثروت عادلانه توزیع نمی شود.گروهی به خاطر جایگاه خوبیکه دارند راحت تر به ثروت وقدرت می رسند اما طبقات پایین نه. به نظر من امثال این پروژه ها چیزی جز خون به دل فقرا کردن وفخر فروشی چیز دیگری نیست.
  بهر حال خدا عالم تر وداناتر است امیدواریم که همه این آقایان از راه حلال وقانونی به ثروت رسیدن.

پاسخ ترک