شیرینی تر با کرم پاتیسیر

۸۰ گرم

آرد
۱ قاشق غذاخوری
نشاسته
۱۲۵ گرم
شکر
۱ قاشق چای خوری
وانیل
۳ پیمانه
شیر
۲ عدد
تخم مرغ
شیرینی تر با کرم پاتیسیر

شیرینی تر با کرم پاتیسیر

میزان مواد اولیه فقط برای کرم پاتیسیر است .مواد اولیه کیک ساده را در دستور کیک ساده ببینید .

 

  1. ابتدا فر را روی ۱۶۰ درجه تنظیم کنید . سپس تخم مرغ ها را با شکر و وانیل با همزن بزنید. بعد روغن و شیر را اضافه کنید و در نهایت آرد را که قبلا بیکینگ پودر و نمک را داخل آن ریخته اید و الک کرده اید.
  2. مواد را در دو قالب مستطیل ۳۰ در ۲۰ بریزید . ارتفاع آن نباید از ۱ سانت بیشتر شود . اگر مایل بودید سه لایه باشد باید یک قالب دیگر هم آماده کنید . مدت ۴۵ دقیقه در دمای۱۶۰ درجه زمان لازم دارد تا بپزد . سپس بگذارید کاملا خنک شود و از قالب جدا و در سینی بزرگی برای برش دادن بگذارید
  3. برای درست کردن کرم پاتیسیر تخم مرغ ها را با شکر و وانیل خوب بزنید تا سفید شوند بعد شیر را اضافه کنید و مخلوط کنید . نشاسته را با یک قاشق آب سرد مخلوط و یکنواخت کنید و به مواد اضافه کنید . حالا آرد را داخل آن بریزید و روی شعله بگذارید و مدام هم بزنیدو حتی لحظه ای از آن غافل نشوید تا کمی غلیط شود .بعد از روی شعله بردارید و بگذارید تا کاملا سرد شود.
  4. اکنون روی یک لایه کیک با لیسک از کرم خود به صورت یکنواخت پخش کنید ( می توانید میوه یا گردو هم میان کیک بگذارید )بعد لایه دوم را روی آن قرار داده مجدد کرم را روی سطح به طور یکنواخت پخش کنید و بعد به اندازه های دلخواه برش بزنید . می توانید روی آن را با کمی خامه فرم گرفته یا میوه یا چیپس شکلاتی تزیین کنید.

1 نظر

پاسخ ترک

هفده + هجده =