تابناک – روی نقشه جغرافیایی، لکه آبی رنگ در نزدیکی اردن و فلسطین اشغالی است. عرب ها به آن بحر المیت و اروپایی ها به آن Dead lake می گویند و در برخی منابع، از آن به عنوان دریاچه نمک یاد می شود.

بنا بر این گزارش، بحر المیت شورترین دریاچه دنیاست و همین امر باعث رخ دادن شگفتی بسیاری در این دریاچه می شود؛ مثل تبدیل یک دامن سیاه به یک دامن سفید. چگالی آب نمک در این دریاچه به قدری است که انسان می تواند به راحتی روی آن شناور شود و هرگز غرق نشود، هیچ موجودی به دلیل حجم بالای نمک نمی تواند در این دریا زنده بماند.

خانم سیگلیت لانداو، مجموعه ای از تصاویر را در اینستاگرام خود به اشتراک گذاشته است. او یک لباس زنانه را درون دریای مرده انداخته است. او در پروژه خود که ( عروس نمک) نام دارد، در دو سال و هر سه ماه یک بار از این لباس عکس گرفته است.
او این ایده را از یک نمایش نامه گرفته است؛ داستان درباره زنی است که روح همسرش پس از مرگ او را همواره در آغوش می کشد. در این نمایشنامه، با این اتفاق لباس زن کم کم به سفید تغییر رنگ می دهد و در نهایت نیز لباس او به یک لباس کریستالی زیبا تبدیل می شود و رنگ سیاه آن که در نتیجه مرگ همسر از دست رفته زن  بود به رنگ سفید مبدل می شود.

zimg_002_11 zimg_003_12 zimg_004_13 zimg_005_14 zimg_006_15 zimg_007_16

پاسخ ترک

نوزده − پانزده =