شامی پوکه

۱ کیلوگرم

گوشت لخم گوسفند
۱ کیلوگرم
لپه
۷ عدد
تخم مرغ
۱ قاشق چای خوری
زعفران
۲ عدد
پیاز
به میزان لازم
نمک
به میزان لازم
فلفل

شامی پوکه

آموزش آشپزی شامی پوکه :

تخم مرغ ها را در کاسه ای بشکنید، زعفران را هم در دو قاشق سوپ خوری آب جوش حل کنید و همراه با نمک و فلفل به تخم مرغ اضافه کنید و آن را با قاشق هم بزنید.

مخلوط تخم مرغ را به مایه گوشت و لپه اضافه کنید و خوب ورز دهید.

شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر به سایت آموزش آشپزی مراجعه نمایید

سلامتی شامی پوکه :

گوشت گوسفند کثیر الغذا بوده و به سرعت  هضم می شود . تولید کننده خون صالح ، تقویت کننده بدن و چاق کننده می باشد. لپه منبع غنی فیبر است به همین دلیل برای کاهش کلسترول خون و کاهش بیماری‌های قلبی – عروقی توصیه می‌شود. از نظر مواد معدنی منبع خوب آهن بوده و برای افرادی که کم‌خون هستند، ماده غذایی مناسبی به حساب می‌آید.لپه حاوی کلسیم و منیزیم و اسید چرب است و از این لحاظ برای بیماران دیابتی فوق‌العاده عالی است.تخم مرغ منبع خوبی از پروتئین، ویتامین ها و املاح ضروری است و می تواند به عنوان یک ماده غذایی مهم در برنامه غذایی افراد وجود داشته باشد. یک عدد تخم مرغ متوسط ۷۶ کیلوکالری انرژی دارد.

خواص شامی پوکه :

گوشت ، لپه، پیاز و زعفران همگی گرم هستند و تخم مرغ هم سرد است و هم گرم.

 

  1. گوشتها را با یک عدد پیاز و آب و نمک بگذارید خوب بپزد و آب آن تمام شود.
  2. لپه ها راهم با نمک و فلفل و زرد چوبه بگذارید خوب بپزد.
  3. گوشت پخته شده را چرخ کنید و آن را دوباره با لپه های پخته چرخ کنید و بگذارید خنک شود.
  4. تخم مرغ ها را در کاسه ای بشکنید، زعفران را هم در دو قاشق سوپ خوری آب جوش حل کنید و همراه با نمک و فلفل به تخم مرغ اضافه کنید و آن را با قاشق هم بزنید.
  5. مخلوط تخم مرغ را به مایه گوشت و لپه اضافه کنید و خوب ورز دهید.
  6. سپس مقداری از مواد به اندازه یک تخم مرغ بردارید و گوله کنید بعد آن را صاف کنید و وسطش را یک سوراخ ایجاد کنید و آن را در تابه داغ شده سرخ کنید. یک طرف که سرخ شد طرف دیگر را هم سرخ کنید و آن را در سبد استیل قرار دهید تا روغن اضافی آن گرفته شود.

پاسخ ترک

1 × چهار =