اجتماع > اجتماعی – «پس از ورود خون‌های آلوده به کشور به هپاتیت مبتلا شدم و از آن زمان از جامعه پزشکی کینه به دل گرفتم و به‌دنبال فرصتی برای انتقام‌جویی بودم».

این اعترافات مردی است که متهم است با ساخت یک کلیپ جعلی و انتشار آن در تلگرام باعث آسیب رسیدن به شهرت بیمارستانی در شهرستان گناباد شده است.به گزارش همشهری، تحقیقات مأموران پلیس فتا در این پرونده با شکایت نماینده حقوقی بیمارستان مورد نظر شروع شد.
وی مدعی بود که به تازگی کلیپی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که در آن یکی از بیماران حاضر در بیمارستان حرف‌هایی راجع به بیماری‌‌اش می‌گوید و در ادامه توضیح داده شده است که این بیمار مورد عمل جراحی قرار گرفته و قیچی در شکمش جا مانده و به همین دلیل آسیب زیادی دیده است.
نماینده حقوقی بیمارستان می‌گفت که تا حالا چنین اتفاقی در بیمارستان آنها رخ نداده اما انتشار این کلیپ باعث شده که به شهرت بیمارستان آسیب برسد و احتمالا افرادی با انگیزه انتقام‌جویی دست به این کار زده‌اند. با این شکایت تحقیقات مأموران آغاز شد و در بررسی‌های تخصصی فردی که اقدام به انتشار این کلیپ کرده بود، شناسایی و دستگیر شد. مرد۴۱ساله که تصور نمی‌کرد به این زودی دستگیر شود پس از انتقال به اداره پلیس و مشاهده شواهد به‌دست آمده جرمش را گردن گرفت و گفت: سال‌ها پیش و به‌دنبال ورود خون‌‌های آلوده به کشور، یکی از کسانی بودم که بر اثر استفاده از این خون‌ها به هپاتیت مبتلا شدم.
از آن زمان از جامعه پزشکی کشور کینه به دل گرفتم و کینه‌ام در جریان روند درمان بیشتر هم شد. برای همین تصمیم گرفتم هر طور شده انتقام بگیرم. یک روز که برای انجام کاری به بیمارستان رفته بودم با یکی از بیماران وارد گفت‌وگو شدم.او درباره بیماری‌ و عمل جراحی‌اش توضیح داد و من بی‌آنکه متوجه شود از او فیلم گرفتم. پس از آن فیلم را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردم و به دروغ مدعی شدم که این بیمار پس از عمل جراحی قیچی در شکمش جامانده است. تصور می‌کردم با این کار انتقام می‌گیرم و فکرش را نمی‌کردم که دستگیر شوم. به گفته سردار قادر کریمی، رئیس پلیس خراسان رضوی، پس از اعترافات متهم پرونده وی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت.

Powered by WPeMatico