اجتماع > اجتماعی – همشهری آنلاین:شماری از دانش آموزان بافقی در استان یزد پس از گذشت حدود یک قرن دوباره بر سرکلاس درس حاضر شدند و خاطرات گذشته را زنده کردند.

به گزارش ایرنا این عده که سال ۱۳۰۶ و در سن هفت سالگی به مدرسه رفته بودند، صبح امروز (یکشنبه ۲۶ فروردین) بر سر کلاس درس حاضر و خاطرات گذشته را زنده کردند.
این سه دانش آموز دیروز و پدر بزرگ امروز، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دیگر همکلاسی‌های خود که چهره در نقاب خاک کشیده‌اند در یک دورهمی به یاد ماندنی، لحظات شادی را برای یکدیگر رقم زدند که برای نسل کنونی زیبا و شنیدنی بود.
یکی از این دانش آموزان قدیمی گفت: در سال ۱۳۰۶ که آموزش و پرورش (اداره فرهنگ سابق) در بافق تشکیل شد ۱۶ دانش آموز برای یادگیری درس و قرآن در کلاس حاضر بودند ولی امروز جای آنها خالی است.
رئیس آموزش و پرورش بافق هم در حاشیه این برنامه با اشاره به افتتاح موزه فرهنگ و هنر در سال ۹۵ در این شهرستان، گفت: نخستین اسناد و عکس‌های متعلق به آغاز بکار آموزش و پرورش این شهرستان از جمله یادگارهایی است که در این موزه نگهداری می‌شود.
علی اصغر رنجبر افزود: دستگاه‌های کاربردی قدیمی اعم از تلفن، تلویزیون، دستگاه تایپ و تکثیر، اسلاید، دوربین فیلمبرداری، ضبط صوت، رادیو، آلات موسیقی، کتاب‌های درسی، دفاتر و نوشت افزار، لوحه‌های درسی، مجلات و روزنامه از دیگر وسایلی است که در این موزه نگهداری می‌شود.
مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

Powered by WPeMatico