اقتصاد > تجاری – مالی – همشهری آنلاین:دلال‌های ارز وضعیت پیچیده‌ای پیدا کرده‌اند، گاه با هم درگیر می‌شوند و مانع از معامله می‌شوند و گاه به فروشندگان خانگی ارز پیشنهاد می‌کنند که از فروش صرف‌نظر کنند تا قیمت‌ها بالا برود.

به گزارش ایلنا، در حالی‌که صبح امروز دلال‌ها در محدوده ۹ تا ۱۰هزار تومان اقدام به خرید دلار می‌کردند با باز شدن صرافی‌ها و نقش بستن قیمت ۱۳ هزار تومان روی تابلوها، دلال‌ها نیز به تبع این موضوع، قیمت خرید خود را بالا بردند.
اما با گذشت ساعاتی از نیمه روز و حضور بیشتر فروشندگان خانگی، دلال‌ها نیز از خرید در این محدوده قیمتی خودداری کرده و در محدوده ۸ هزار تا ۱۰ هزار تومان اقدام به خرید کردند.
افزایش فروشندگان و قیمت‌های متفاوت دلالان با یکدیگر، سبب درگیری‌های پراکنده بین دلالان در میدان فردوسی و منوچهری شده است.
دلال‌ها با مزدور خواندن یکدیگر، مانع از خرید و فروش ارز در بازار می‌شوند.
آنها افرادی را که قصد خرید دارند منصرف کرده و از سویی به آنهایی که قصد فروش دارند توصیه می‌کنند این کار را نکنند چون فردا قیمت‌ها بالا می‌رود. این توصیه‌ها در حالی مطرح می‌شود که انتظار می‌رود این دلالان در صورت اطمینان به پیش بینی‌های خود برای رسیدن به سود بیشتر به جای توصیه به عدم فروش، خود اقدام به خرید از مردم کنند.

Powered by WPeMatico