خیارشور-2

خیارشور به لحاظ طعم و مزه می تواند در کنار هر غذایی چه سرد ، مانند انواع ساندویچ ها و چه گرم مانند سایر غذاها و حتی خورشت ها سرو شود همچنین جایگزین خوبی برای نمک نیز هست . امروز با استفاده از یک روش کاملا ساده شما می توانید خیارشورهای خود را یک روزه آماده و نوش جان کنید . دیگر لازم نیست برای خرید بسته های آماده آن قفسه های فروشگاهها را زیر و رو کنید یا حتی هفته ها و ماهها منتظر رسیدن آنها باشید. ما به شما روشی را آموزش می دهیم که می تواند در کمتر از ۲۴ ساعت یک خیارشور لذیذ و خوش طعم را به شما تحویل دهد .

khiar shoor - khanegi

مواد لازم برای تهیه خیارشور یک روزه:

– خیار تازه به مقدار لازم ( ترجیحا باریک و تُرد )

– ترخون ۲ الی ۳ ساقه ( به میزان دلخواه )

– سیر ۳ حبه

– آب جوشیده و خنک شده به مقدار لازم

– نمک و فلفل به مقدار لازم

– سرکه نصف لیوان

طرز تهیه خیارشور یک روزه:

خیار را کاملا شسته و داخل شیشه های بزرگ می ریزیم . برای این کار می توانید از شیشه های سُس و یا شیشه های خیارشور های قبلی که از فروشگاه خریداری کردید نیز استفاده کنید . چند ساقه ترخون و ۳ حبه سیر را در شیشه ریخته و سپس آب جوشیده که قبلا خنک شده را با نمک و فلفل مخلوط کرده ( ترجیحا به ازاء هر لیوان آب یک قاشق سر خالی نمک ) و نصف لیوان سرکه، بر روی خیارهای داخل شیشه ریخته و درب شیشه را محکم می بندیم. برای طمع دار شدن بیشتر خیارشورها می توانید از فلفل قرمز و آویشن نیز استفاده کنید .  ( مثلا برای یه شیشه ای که گنجایش ۲ لیتر داره این اندازه ها کافیه) .

در ادامه ، یک قابلمه برداشته و شیشه آماده محتوی ادویه  و خیارها را درست در وسط آن قرار داده و تا کمر قابمله را پر از آب می کنیم، قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم تا به جوش آید.

توجه کنید پس از به جوش آمدن آب، شیشه ما باید به مدت ۱۵ دقیقه روی حرارت باشد و بجوشد.
سپس شیشه را از قابلمه خارج کرده تا خنک شود.
وقتی کاملا سرد شد آن را به مدت ۲۴ ساعت درون یخچال می گذاریم تا قابل مصرف شود.

نکته:

این خیارشور شبیه همان خیارشور های شرکتی و با همان طعم و مزه بوده و مهم تر از همه اینکه بدون مواد نگهدارنده و خیلی تازه می باشد.