بین الملل > خاورمیانه – ایسنا نوشت: حزب الله لبنان اعلام کرد که در جلسه فردا (دوشنبه) پارلمان برای انتخاب رئیس جمهور این کشور شرکت نخواهد کرد.

به گزارش شبکه العربیه، هیاتی از حزب الله لبنان شامل حسین خلیل، معاون سیاسی دبیرکل حزب الله، حسین الحاج حسن، وزیر صنعت، وفیق صفا، مسئول ارتباطات و هماهنگی در حزب الله و محمود قماطی و مصطفی الحاج علی، عضو شورای سیاسی این حزب با میشل عون، رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح لبنان دیدار کردند.

حسین خلیل اعلام کرد که دیدار این هیات با عون به مناسبت ۱۰ ساله شدن توافق تاریخی میان حزب الله و جریان آزاد ملی صورت گرفته است.

وی گفت: حزب الله در جلسه هشتم فوریه یعنی فردا برای انتخاب رئیس جمهور لبنان شرکت نخواهد کرد.

همچنین شرکت اعضای فراکسیون تغییر و اصلاح وابسته به میشل عون را نیز بعید دانست.

وی درباره توافق میان القوات اللبنانیه و جریان آزاد ملی گفت: بله ما از این توافق خرسندیم و آن را گام درستی می‌دانیم و امیدواریم که این توافق نه تنها در میان جامعه مسیحی بلکه در تمامی کشور شکل بگیرد.

خلیل درباره دلیل شرکت نکردن حزب الله در جلسه هشتم فوریه گفت: یک نکته اصلی وجود دارد که ما بارها بر آن تأکید کرده‌ایم. ما یک نامزدی عادی و دائمی داریم که میشل عون است. زمانی که شرایط برای انتخاب وی به عنوان رئیس‌جمهور فراهم شود ما نخستین کسانی خواهیم بود که به پارلمان خواهیم رفت.

وی افزود: البته این مساله به معنای دست کشیدن از نامزدی سلیمان فرنجیه، رئیس جریان المرده نیست.

۵۲۲۶۱