اجتماع > سفر – رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران با اشاره به اصلاح شیوه‌نامه‌ نمایشگاهی در سازمان میراث فرهنگی گفت: با این اقدام بساط زد و بندهای نمایشگاه‌های گردشگری جمع شد.

محمدحسن کرمانی با بیان اینکه شیوه‌نامه نمایشگاهی و آیین‌نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر آنها در کارگروه مرتبط با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، سرپرست معاونت گردشگری و با نظر و رأی نمایندگان بخش خصوصی، پس از برگزاری چندین جلسه بررسی اصلاح شد، به ایسنا گفت: براساس شیوه‌نامه اصلاح شده‌، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از این پس فقط برای نمایشگاه‌های داخلی گردشگری مجوز صادر می‌کند و شورای‌عالی تشکیل شده و مجوزهای این بخش را صادر خواهد کرد.
به گفته وی، در این شورا ۵ نماینده بخش دولتی و ۶ نماینده از بخش خصوصی حضور دارند. او با اشاره به ساماندهی نظام نمایشگاه‌های گردشگری، گفت: با اصلاح شیوه نامه نمایشگاهی، بساط پول دادن‌ها، یارانه‌ها و کمک‌های نمایشگاهی جمع می‌شود و قرار شد این پول‌ها که قبلا برای خرید غرفه و زمین داده می‌شد، خرج تبلیغات گردشگری شود. براساس شیوه‌نامه جدید، هر فردی خواست می‌تواند در نمایشگاه‌های گردشگری خارجی شرکت کند چون این نمایشگاه‌ها خارج از اختیارات سازمان میراث فرهنگی برگزار می‌شود. سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز موظف شده است، بودجه‌ای برای تبلیغات محیطی و بازاریابی در خارج از کشور اختصاص دهد و دیگر قرار نیست یارانه و پول برای خرید غرفه به شرکت‌کنندگان در نمایشگاه‌ها بدهد.

Powered by WPeMatico