بیسکویت با آیسینگ رنگی

۳۰۰ گرم

آرد
۲۵۰ گرم
کره
۱۹۰ گرم
شکر
۴ عدد
تخم مرغ
۲ قاشق چای خوری
وانیل
۱ قاشق غذاخوری
گلوکز
۲ قاشق غذاخوری
شیر
۱۰ قطره
رنگ خوراکی

بیسکویت با آیسینگ رنگی

طرز تهیه بیسکویت با آیسینگ رنگی :

بیسکویت با آیسینگ رنگی ، مواد لازم این بیسکوییت برای یک کیلوگرم بیسکویت می باشد.

  1. ابتدا فر را روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید. سفیده ۳ عدد ار تخم مرغ ها را با نصف شکر می زنیم تا کف کند و کنار می گذاریم .
  2. و زرده یک تخم باقی مانده دیگر را با ۵۰ گرم شکر و وانیل و ۱ قاشق سوپ خوری آب داغ خوب می زنیم و بعد سفیده را به آن اضافه می کنیم و در نهایت آرد را. وقتی سفیده را اضافه کردیم خیلی هم نزنید و فقط با لیسک کمی مخلوط کنید.
  3. عد روی سینی کاغذ روغنی می اندازیم و کمی با کره چرب می کنیم . بعد با وردنه خمیر را به ضخامت نیم سانت باز می کنیم و با قالب هایی که داریم قالب می زنیم . به فاصله ۲ سانت بیسکویت ها را کنار هم می چینیم. ۱۰ الی ۱۲ دقیقه زمان پخت است . وقتی کاملا سرد شدند ، آن ها را از کاغذ جدا می کنیم.
  4. برای درست کردن آیسینگ ابتدا گلوکز را به روش بن مری شل می کنیم .سپس در قابلمه ای ۱۴۰ گرم از شکر و آب را با هم حرارت می دهیم و گلوکز را به آنها اضافه می کنیم و در آخر رنگ اضافه می کنیم. اگر چند رنگ مد نظر هست باید مواد را تقسیم کنیم و در چند نوبت مخلوط کنیم .
  5. همین دستور را می توانید برای بیسکویت شکلاتی هم استفاده کنید . در این صورت آرد را نصف کرده و به جای آن پودر کاکائو استفاده کنید. عکس در ادامه آمده است.

پاسخ ترک

چهار + 15 =