ایران مال کجاست ؟ مکان دقیق ایران مال را در گوگل مپ در آدرس زیر می توانید ببینید.

آدرس ایران مال در گوگل مپ

آدرس ایران مال
آدرس ایران مال

ایران مال کجاست ؟

مکان پروژه:  منطقه ۲۲ شهرداری تهران – بزرگراه شهید همت غرب

اگر این روزها گذرتان به غربیترین نقطه شهر تهران افتاده باشد، ساختمان در حال ساخت بسیار بزرگ و عجیبی را میبینید که هیچ نام و نشانی در اطرافش نیست و فقط تیرآهن و بتن است که به سمت آسمان بالا رفته است. نیمی از مسیر گذر را هم حصارهایی بستهاند که خبر از ساخت و سازها در نزدیک خیابان میدهند.

اگر سفری به کشورهای مالزی و امارات کرده باشید در نگاه اول ساختمانهای این مجموعه شما را به یاد مراکز خرید (شاپینگمالهای) بزرگ این دو کشور، مثل مید‌-‌ولی یا دبی‌مال میاندازد. اما با خودتان میگویید مگر هست؟ مگر میشود؟ خیلی بزرگ از آنچه که ما به عنوان مرکز خرید میشناسیم است. بیشتر به نظر یک مجتمع مسکونی خیلی بزرگ دیگر در غرب تهران و در اطراف دریاچه خلیج فارس میرسد. اما اگر گشتی در اینترنت بزنید و درباره ساختمان در حال ساخت در غرب تهران جستجو کنید به یک اسم دو سیلابی میرسید: ایران مال.ایران مال کجاست 

ایران مال قرار است بزرگترین بازار ایران باشد. خیلی بزرگتر از بازار تبریز و کرمان و کاشان. در واقع اسمش بازار نیست. مفهوم مراکز خرید یا شاپینگمالها که این روزها مثل قارچ سر از همه جای ایران درآوردهاند و مردم با شتاب و علاقه به سراغشان می روند و فقط چند روز وقت لازم است تا اسمشان سر زبانها بیافتد، مفهوم جدید و مدرنی است که در دهههای اخیر به آسانی در میان مردم جاخوش کرد و معنای قدیمی بازار را به کل به هم ریخت.

بعضی از این مراکز خرید، مارک طبقات مرفه جامعه را به پیشانیشان میچسبانند و بعضی هم سالنهای سینمای خیلی زیاد و بزرگشان را به رخ مردم میکشند. اما هرچه که باشند، برای ساکنان شهر جذاب و مهیج هستند و برای صاحبانشان گنج قارون.

حالا ایران مال با ۱میلیون و ۷۰۰هزار متر مربع زیربنا قرار است بزرگترین مجتمع تجاری و اداری خاورمیانه باشد. برای اینکه بتوانید از کل این مجموعه بازدید کنید باید حدود ۱۴/۷ کیلومتر پیاده روی کنید. این پروژه در ابتدا به نامهای «تهران مال» و «تات مال» شناخته میشد و بعدها به ایران مال یا «بازار بزرگ ایران» تغییر نام داد.

صاحب این پروژه شرکت البرز تات به مدیریت «علی انصاری» معرفی شده است. کسی که نامش در میان افکار عمومی با بانک تات و پشتیبانیهایش از تیمهای فوتبال گره خورده است.

 

 

پاسخ ترک

11 + 15 =