جهان > آمریکا – همشهری آنلاین:تارنمای راشاتودی خبر داد که دادگاهی در آمریکا یک رومانیایی را که استفاده هیلاری کلینتون از سرورهای شخصی ایمیل را بر ملا کرده بود به تحمل ۵۲ ماه زندان محکوم کرد.

به گزارش ايرنا، راشا تودی روز پنجشنبه خبر داد که مارسل لازار لهل ۴۴ ساله پیشتر راننده تاکسی و رنگ فروش بود و در فضای مجازی با نام مستعار ‘گوسیفر’ اقدام به نفوذ به سرور شخصی کلینتون نموده است.
وی در سال ۲۰۱۴ به اتهام دسترسی غیر مجاز در رومانی دستگیر و به آمریکا تحویل داده شد.
وی در ماه مه امسال به جرم خود اعتراف کرد و به دسترسی غیر مجاز ایمیل های حدود ۱۰۰ تبعه آمریکایی ظرف ۱۴ ماه اقرار نمود. گر چه وی مدعی شده بود که به سرور شخصی ایمیل هیلاری کلینتون نفوذ کرده ولی مدرکی دال برای ادعا یافت نشد. با این حال وی توانست وجود چنین سروری را بر ملا سازد.
به گزارش ایرنا، به تازگی هکر دیگری که خود را ‘گوسیفر ۲٫۰’ می نامد توانسته با نفوذ به سرورهای حزب دمکرات اطلاعات مهم و فراوانی از افراد حامی این حزب و میزان کمک های مالی آنان منتشر کند. وی علاوه بر این با انتشار ایمیل های داخلی حزب دمکرات از مخالفت این حزب با نامزدی برنی سندرز و اقام های علیه او پرده برداشت.
حزب دمکرات و برخی مقام های آمریکایی این هکر را تنها سرپوشی بر فعالیت های سازمان های اطلاعاتی خارجی به خصوص روسیه می دانند در صورتیکه گوسیفر۲٫۰ با رد این اتهام، هک کردن سرورهای مذکور را بسیار ساده و بی نیاز از کمک های خارجی اعلام کرد.
بر اساس نتایج تحقیقات اف بی آی، استفاده کلینتون از سرور شخصی برای ایمیل های خود ممنوع بوده است.

Powered by WPeMatico