ایران > قوای سه‌گانه – گزارش اولیه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از معدن زمستان‌یورت به مجلس ارائه شده و ارائه گزارش نهایی این کمیسیون از این حادثه پس از اتمام عملیات گودبرداری در عمق معدن ارائه خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در مورد وضعیت ارائه گزارش این کمیسیون به مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: گزارش اولیه این کمیسیون در مورد سانحه معدن زمستان‌یورت روز چهارشنبه ۱۷خرداد‌ماه امسال و همزمان با حمله تروریستی به مجلس ارائه شد.

سعید باستانی افزود: هنوز بخشی از معدن زمستان‌یورت آواربرداری نشده و دلیل اصلی وقوع این سانحه مشخص نیست. کمیسیون صنایع گزارش اولیه‌ای درخصوص این سانحه تهیه و ارائه کرد و به محض پایان عملیات آواربرداری در عمق هزار و ۱۰۰متری این معدن که اکنون در حال انجام است و بررسی و مشخص شدن علت اصلی سانحه، گزارش نهایی کمیسیون صنایع و معادن از این سانحه ارائه خواهد شد.

به‌گفته وی، بنا بر گزارش اولیه ارائه شده توسط کمیسیون صنایع و معادن به مجلس شورای اسلامی ۳عامل اصلی در شکل‌گیری این سانحه دخیل بوده است. این عوامل شامل آلودگی شدید هوای داخل معدن و کار نکردن سیستم‌های تهویه هوا بوده اما علت شکل‌گیری این سانحه احتمالا به‌دلیل جرقه حاصل از باطری به باطری کردن لکوموتیو در داخل این معدن بوده است.

Powered by WPeMatico