فرهنگ > هنر – هانس زیمر، آهنگساز آلمانی برنده اسکار اعلام کرد که تمام درآمدهای کنسرت خود را در لندن به صندوق حمایت از قربانیان و بازماندگان فاجعه آتش‌سوزی برج گرنفل اختصاص می‌دهد.

به گزارش همشهری، زیمر و ۱۵عضو گروه او در اجرای روز پنجشنبه در معتبرترین سالن کنسرت لندن به قربانیان فاجعه گرنفل ادای احترام کردند. او که سال‌ها پیش با موسیقی متن انیمیشن «شیرشاه» برنده اسکار شد و خالق موسیقی‌های خاطره‌انگیز فیلم‌های «گلادیاتور»، سه‌گانه «شوالیه تاریکی»، مجموعه «دزدان دریایی کارائیب»، «آخرین سامورایی» و… است، در مقابل مردم حاضر در کنسرت گفت:

«همه ما لندن هستیم». زیمر پس از برنامه هم در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: «ما کنار تو هستیم لندن». ران هوارد یکی از سرشناس‌ترین حاضران در کنسرت لندن بود که موسیقی متن برخی فیلم‌های او را زیمر ساخته است؛ ازجمله «رمز داوینچی»، «فرشته‌ها و شیاطین»، «شتاب»، «فراست/نیکسن» و «دوزخ». آهنگساز ۵۹ساله و سرشناس آلمانی تنها چهره دنیای موسیقی نیست که همبستگی خود را با قربانیان و بازماندگان فاجعه گرنفل اعلام کرده است.

ادل، خواننده جوان و نامدار بریتانیایی بلافاصله پس از فاجعه به محل برج گرنفل رفت و سایمن کاول، تهیه‌کننده و مجری محبوب برنامه‌های استعدادیابی هم اعلام کرد که قصد دارد یک قطعه خیریه به یادبود قربانیان تولید و منتشر کند.

Powered by WPeMatico

پاسخ ترک