آپارتمانی با دیوار متحرک که با اشغال کمترین فضا ، بیشترین کارایی را دارد!

هنگامی که شما تصمیم به ساخت خانه ای شیک در یک زمین کوچک را دارید، اهمیتی ندارد چه مقدار هزینه میکنید ؛ به هر حال داشتن سالن پذیرایی فراخ یا اتاق مهمان غیر ممکن به نظر میرسد.

اما تیم خلاقی در MKCA یا متحرک ساختن دیوارهای داخلی در آپارتمانی ۳۵ متری، این غیر ممکن را ممکن ساخته است.

 

باوجود داشتن مساحت کم،تمامی لوازم ونیازهای لازم برای یک زندگی راحت در این آپارتمان مهیا است. این  آپارتمان ،دارای فضای کار, نشیمن،  ناهار خوری، آشپزخانه، فضای خواب، یک حمام و فضایی برای استراحت و سرگرمی است.

ویژگی خاص و جذابیت طراحی هوشمندانه این آپارتمان ،به خاطر دیوار کشویی است که از انتهای اتاق بیرون کشیده شده و باعث جداسازی زونهای مربوط به فعالیتهای روز و شب می گردد.

در طول روز، یک کاناپه در این فضا قراردارد که رو به روی آن، دیوار متحرک تلویزیون قرار دارد. قفسه بندی، کمد و میزکار، روی دیوار سوم قرار گرفته که تمام آنها را می توان با دربهای کشویی، مخفی یا آشکار کرد.

هنگام شب، دیوار تلویزیون را به طرف کاناپه در آن طرف اتاق می لغزانید. پشت این دیوار، یک تخت خواب به صورت لولایی از دل دیوار بیرون می آید که فضای کمد مانند بیشتری را (این بار برای لباسها) روی دیوار سوم فراهم می سازد. یا اینکه می توانید تخت را در حالت جمع شده نگه دارید تا فضای میز آرایش ایجاد شود. بدین ترتیب، دو فضا که معمولاً در زمانهای متفاوتی از شبانه روز در خانه استفاده می شوند، در یک فضا جای داده شده اند.

دیوار متحرک این خانه بوسیلۀ موتور برقی حرکت می کند و نیازی به فشار دست ندارد. این دیوار همچنین دارای اجزاء و قسمتهای مربوط به امکانات سمعی بصری و شبکه و نیز یک فضای اضافه قفسه بندی و محل قرارگیری صفحه نمایشگر است.

همچنین درهای به کار رفته در این آپارتمان به صورت کشویی به داخل دیوار باز می شود.

 

 

 

 

 

 

 

پاسخ ترک

ده + 10 =