بال مرغ پرتقالی

تهیه بال مرغ با سس پرتقال طعمی متفاوت و لذیذ را به سفره های شما خواهد بخشید.میتوانید بال مرغ پرتقالی را تهیه کنید و به عنوان پیش غذا مصرف کنید . در این مطلب از ایران ناز طرز تهیه یک پیش غذای لذیذ را آموزش خواهیم داد.بال مرغ پرتقالی را بپزید و از طعم آن لذت ببرید.

مواد لازم برای بال مرغ پرتقالی

بال مرغ ۱۲۰۰ گرم

روغن نباتی ۱ قاشق سوپخوری

نمک ۱ قاشق چایخوری

فلفل سیاه نصف قاشق چایخوری

مواد برای سس بال مرغ پرتقالی

روغن کنجد ۱ و نیم قاشق چایخوری

روغن زیتون ۱ و نیم قاشق چایخوری

سیر (ریز شده) ۲ حبه

زنجبیل (تازه، ریز شده) ۱ قاشق چایخوری

دانه فلفل قرمز (خرد شده) ۲ و نیم قاشق چایخوری یا بیشتر طبق ذائقه

مارمالاد پرتقال ۳/۴ فنجان

سس هوی سین ۱/۴ فنجان

بال مرغ

آموزش روش پخت بال مرغ پرتقالی

طرز تهیه بال مرغ پرتقالی

فر را با دمای ۴۰۰ درجه فارنهایت (۲۰۴ درجه سانتی گراد) داغ کنید.بال ها را بشویید و با دستمال خشک کنید. آنها را دریک کاسه بزرگ بریزید و با روغن نباتی و نمک و فلفل هم بزنید. بال ها را به صورت یک لایه به صورتی که با هم تماس نداشته باشند روی توری فر قرار دهید و توری را داخل تابه بگذارید.

بال ها را ۴۵ تا ۵۰ دقیقه تا زمانی که کاملاً بپزند در فر قرار دهید و بعد از گذشت نیمی از این زمان تابه را بچرخانید. بال ها را از فر بیرون بیاورید و در یک کاسه بزرگ بریزید.

روغن کنجد و روغن زیتون را در یک روغن دان کوچک بریزید و روی شعله نسبتاً کم قرار دهید. سیر و زنجبیل را اضافه کنید و ۳ دقیقه بپزید و هم بزنید تا قهوه ای طلایی بشوند.دانه فلفل قرمز و مارمالاد پرتقال و سس هوی سین را اضافه کنید و ۵ دقیقه بپزید و گاهی هم بزنید.

سس پرتقال را روی بال ها بریزید و هم بزنید تا کاملاً آغشته شوند و بلافاصله سرو کنید.

آموزش روش پخت بال مرغ پرتقالی

نکته

اگر به بال علاقه ندارید می توانید هر قسمتی از مرغ مانند سینه ی آن را یا حتی میگو و گوشت را به این روش و با این سس درست کنید و نوش جان کنید.

 

پاسخ ترک